וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קיבוץ - אאוט; מושב עובדים - אין

3.6.2001 / 9:44

בתנועות הקיבוצים בוחנים אפשרות להפוך את הקיבוצים למושבי עובדים; שר החקלאות יקים ועדה שתבדוק את ההשלכות ואת דרכי השינוי; משמעות השינוי - סוף הקיבוץ במתכונתו הנוכחית

שר החקלאות, שלום שמחון, ובכירים בתנועות הקיבוצים בוחנים שינוי ארגוני של הקיבוצים. על פי השינוי המהפכני, הקיבוצים יהפכו למושבים או ליישות כפרית אחרת. "הארץ" מפרסם כי לדעת המעורבים בנושא, הבוחנים את הסוגיה כבר מספר חודשים, אחת האפשרויות הטובות ביותר היא הפיכת הקיבוצים למושבי עובדים, בדומה לרוב המושבים בארץ.

שר החקלאות אמר כי הוא מתכוון להקים ועדה ברשות לתכנון במשרד החקלאות שתבדוק את ההשלכות ואת דרכי השינוי בארגון שכזה. משמעות ההצעה היא סיום הקיבוץ במתכונתו הנוכחית. אחד השינויים הוא קבלת קניין של חברי הקיבוצים על דירותיהם, החברים יוכלו למכור את הזכויות שלהם ביחידות המגורים.

בועז מקלר,רואה חשבון שמתמחה בנושא זכויות חקלאים, טוען כי המהלך החדשני יוכל להוות פתרון מוצלח לרוב בעיותיהם הכלכליות של הקיבוצים.

כ-260 קיבוצים קיימים כיום בישראל ועוד 50 מושבים שיתופיים שמעמדם דומה לקיבוצים. אם ההצעה תושלם יתווספו עוד 30 או 35 אלף נחלות שצפויות להוסיף מעל מאה אלף יחידות דיור צמודות קרקע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully