וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קוברים את הילדים

3.6.2001 / 15:25

היום יובאו למנוחות 13 מהרוגי הפיגוע בדולפינריום בתל אביב; לפנות בוקר נפטרה מפצעיה פצועה נוספת, בת 14; בבתי החולים מאושפזים עדיין 48 אנשים, שלושה מתוכם במצב אנוש

היום מובאים למנוחות 13 מתוך 19 הרוגי הפיגוע שלשום במתחם הדולפינריום בתל אביב. לפנות בוקר נפטרה מפצעיה בבית החולים איכילוב פצועה נוספת, יוליה סקלאניק בת 15 מחולון. יוליה נפצעה קשה בפיגוע בדולפינריום ומצבה הידדרדר במהלך הלילה. היא סבלה מפגיעות ראש קשות והרופאים נאבקו על חייה, אולם לפנות הבוקר מתה מפצעיה. יוליה תובא למנוחות בשעה 18:00 בבית העלמין ירקון. בכך עולה מספר ההרוגים בפיגוע ל-19.

בבתי החולים עדיין מאושפזים 48 פצועים. 3 מהם במצב אנוש והם נאבקים על חייהם, 6 פצועים באורח קשה והיתר בינוני וקל.

שמונה מהרוגי הפיגוע הובאו עד כה למנוחות. אחר הצהריים הובאו למנוחות מריה טגליצ'ב, ראיסה נמירובסקי, אליה גוטמן וסימונה רודין. מוקדם יותר נטמנו אניה קצ'קובה, אירנה נפמניואשצי, אירנה אוסדצ'י ומריאנה מדבדנקו. בהמשך היום ייקברו 5 חללים נוספים.

הלווייתה של מריאנה מדבדנקו, בת 16 מתל אביב, התקיימה בקיבוץ גבעת ברנר בשעה 11:30. מריאנה עלתה לארץ עם משפחתה בשנת 1999 מרוסיה. היא אהבה את המחשב ולא נהגה בדרך כלל לצאת למועדונים. קרובי משפחתה אמרו ל"ידיעות אחרונות", כי "לא הזהרנו אותה כי היא לא נהגה לצאת למקומות כאלה. היא העדיפה את המחשב".

אירנה נפמניואשצי, בת 17 מבת ים, הובאה למנוחות ב-11:00 בבית העלמין בגבעת ברנר. אירנה היתה אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-17 בעוד כשבועיים. חברתה, שיצאה איתה למועדון וניצלה, סיפרה: "אני עמדתי קרוב יותר לדלת הכניסה כשאירע הפיצוץ. חיפשתי את אירנה עם עוד חברה ובסוף הבנו שלא נוכל למצוא אותה, אז התחלנו לחפש בבתי החולים". גם אירנה היתה תלמידה בבית הספר "שבח מופת". היא עלתה לארץ מרוסיה עם משפחתה לפני כחמש שנים.

אניה קצ'קובה, בת 16 מחולון, נטמנה בבית העלמין ירקון בשעה 10:30. אניה היתה תלמידת בית הספר "שבח מופת" בתל אביב ועלתה לארץ לפני שנתיים. אביה נפטר ברוסיה ועתה נותרה אמה עם אח קטן, בן 11.

אירנה אוסדצ'י, בת 18 מחולון, הובאה למנוחות בשעה 11:30 בבית העלמין ירקון. אירנה היתה בת יחידה ורק לפני שבוע חגגה את יום הולדתה ה-18. היא עלתה עם אמה מאוקראינה. אירנה הלכה עם חברתה למועדון ביום שישי. חבר שלהן סיפר כי "הבנות הלכו הרבה למועדון הזה. הן נסעו מוקדם כי אז נתנו לנו להיכנס חינם. אנחנו נסענו יותר מאוחר. הגענו וראינו אותן מוטלות על הארץ".

סימונה רודין, בת 18 מחולון, הובאה למנוחות בשעה 12:30 בבית העלמין ירקון. סימונה היתה בת יחידה ועלתה עם משפחתה מליטא לפני 14 שנה. "נורא להגיד דבר כזה אבל אני פשוט מקנאה בהורים שילדים שלהם רק איבדו יד או רגל", אמרה אימה, אירה, לאחר ששמעה את הבשורה הקשה מכל.

בבית העלמין ירקון הובא למנוחות אליה גוטמן, בן 19.5 מבת ים, שיצא למועדון עם חברתו אנה, חברו, רומן ושתי צעירות נוספות. הוא וחברו נהרגו ושתי הבחרות נפצעו. משפחתו עלתה לארץ לפני תשע שנים מקזחסטן, בגלל אחיו הצעיר המשותק בשתי רגליו.

ראיסה נמירובסקי, בת 15 מנתניה, הובא למנוחות ב-12:00 בבית העלמין בעירה. ב-13:30 נטמנה שם גם חברתה מריה טגליצ'ב, בת 14. הן היו שלוש חברות טובות. עתה נשארה אירה לבדה. שלשום היא לא יכולה היתה להצטרף לחברותיה וכך ניצלה. ראיסה היתה בת יחידה ואמה גידלה אותה לבדה. הן עלו לארץ בשנת 88' מרוסיה. גם מריה עלתה לפני כשנתיים מרוסיה עם אמה, שגידלה אותה לבדה.

"הוא היה איש צנוע בלי הרבה שאיפות"

הלווייתן של האחיות ילנה ויוליה נלימוב, בנות 16 ו-18 מתל אביב, תתקיים בשעה 15:00 בבית העלמין ירקון. אימן של השתיים, אלה, סיפרה אמש כי "כמו כל יום שישי הן הלכו לדיסקו. יש רק דיסקוטק אחד לרוסים וכל החברים שלהם היו הולכים לשם. הן היו תמיד ביחד. לא דאגתי, רק תמיד אמרתי להן להיזהר". אלה סיפרה כיצד החלה במהלך הלילה לחפש את בנותיה בבתי החולים השונים, עד שמצאה אותן באבו כביר. המשפחה, שעלתה לארץ מסיביר לפני שש שנים, התגוררה במספר דירות שכורות בדרום תל אביב ועברה בין שכונת שפירא לשכונת התקווה, בה היא מתגוררת כיום, בלב השוק.

שעתיים לאחר הלוויתן של ילנה ויוליה תיקבר במקום מרינה ברקובסקי, בת 17 מתל אביב. מרינה רצתה להיות גרפיקאית ולמדה גרפיקה ממוחשבת בבית הספר "שבח מופת" בעיר. היא עלתה לארץ עם משפחתה בשנת 1997 מאוזבקיסטן. אביה נפטר מהתקף לב לפני כשנתיים. לפני שבוע חגגה את יום הולדתה ה- 17 ולכבוד זאת יצאה בסוף השבוע למועדון בדולפינריום.

אורי שחר, בן 32 מרמת גן, ייטמן היום בבית העלמין בקרית שאול בשעה 18:00. אורי הגיע לאזור הדולפינריום בשל אהבתו לים. הוא נקלע למקום במקרה, כשחזר מבילוי בחוף אותו כה אהב. עד לאחרונה התגורר אורי עם הוריו ברמת גן ורק בתקופה האחרונה עבר לדירה משלו. "הוא היה איש צנוע בלי הרבה שאיפות", סיפרו קרוביו.

קסטניאדה אריאס, בת 15 מרמת גן, תיטמן בבית הקברות הקתולי ביפו מחר בשעה 14:30. קסטניאדה, נוצריה ממוצא קולומביאני, עלתה לארץ לפני שמונה שנים עם אימה. הן התגוררו עם חברה לחיים של האם, גבי טלקר, שאימץ את קסטניאדה כבתו. לבני הזוג נולד ילד משותף, שכיום הוא בן 3. כששמעה המשפחה על הפיגוע פתח טלקר את הטלוויזיה וראה את חברתה של קסטניאדה, אלונה שפרטוב, שרועה על הרצפה כשהיא פצועה אנושות. "הבנתי שמשהו נורא קרה לבת שלי", סיפר.

יאנה סקיאן, בת 16 מתל אביב, תיטמן מחר בבית העלמין של גבעת ברנר. היא עלתה לארץ רק לפני שנה וחצי עם משפחתה. "בדרך כלל היא לא נהגה לצאת לדיסקוטקים, אבל הפעם הכניסה היתה חינם", סיפרה האם, מרינה. "כל כך קיוויתי שהיא רק פצועה, אבל היתה לי הרגשה רעה. פשוט ידעתי", סיפר אחיה התאום, פיוטר.

מועדי לוויותיהם של ארבעה מהרוגי הפיגוע טרם פורסמו. אלכסיי לופאלו, בן 16 מבני ברק, לא ייקבר בארץ. ארונו יוטס בשעה 20:00 לאוקראינה מולדתו. הוא עלה לארץ עם משפחתו לפני כחצי שנה. בני המשפחה שהו בארץ במעמד תיירים. "אלכסיי היה מלאך. הוא עבד 24 שעות ביממה כדי לפרנס את המשפחה שלו. אלוהים כנראה לוקח מלאכים, לא אנשים רגילים", אמרה אתמול קרובת משפחתו של אלכסיי, אילנה.

אחיו של רומן דזאנשוילי, בן 21 מבת ים, ידע על האסון הנורא שפקד את המשפחה עוד בטרם הדיווח הרשמי על מות האח. כשהביט בשידורי הטלוויזיה זיהה את נעליו ומכנסיו של רומן. בן דודו סיפר כי "בסך הכל רצה לבלות". רומן עלה עם משפחתו מגרוזיה לפני כשבע שנים.

גם מועדי לוויותיהם של רומן גורוכובסקי, בן 20, תייר מאוקראינה שנפצע אנושות ואמש נפטר מפצעיו, ושל חייל בשירות סדיר ששמו עדיין לא הותר לפרסום, טרם הותרו לפרסום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully