וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"כל דבר עשוי להצית את האש"

הלית לוי

2.6.2001 / 17:13

חבר מועצת עיריית תל אביב, אחמד בלחה, מאשים את המשטרה: "המסגד קרוב למקום הפיגוע, המשטרה הייתה צריכה להערך טוב יותר"; ח"כ דהמשהא קורא לציבור הערבי שלא להיגרר לאלימות

חבר מועצת עירית תל אביב, אחמד בלחה, תושב יפו, אמר הערב לוואלה! חדשות, בעקבות המהומות בסמוך למסגד חסן בק כי המשטרה הייתה צריכה להערך בצורה טובה יותר.

לדבריו, קרבתו של המסגד למקום הפיגוע הייתה אמורה לשמש כאות אזהרה לעומד להתרחש. "אני חושש שזה יגלוש", אמר בלחה והתכוון לתקריוות הקשות שהיו בעיר במהלך 'מהומות אוקטבור'. "כל דבר עלול כרגע להצית את האש. אני מקווה שהצב ירגע, העניינים מתפתחים לכיוונים לא רצויים", אמר בלחה.

בלחה שוחח כמה פעמים ביממה האחרונה עם ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. בלחה: "דיברנו על איך לעשות הכל כדי למנוע הידרדרות של המצב". לדבריו, הוא שוחח גם עם השר מתן וילנאי ודרש ממנו להגביר את נוכחות המשטרה במקום.

ח"כ עבד אל –מלכ דהמשהא תקף את ההמון היהודי שהתפרע בסמוך למסגד. לדבריו, "הם מנסים לגרור אותנו לאינתיפאדה בתוך הקו הירוק, אנחנו לא נענה להם. דהמשהא גינה את הפיגוע ואת הריגתם של חפים מפשע. הוא קרא לציבור הערבי להתאפק ולא להיגרר למעשי ההמון היהודי בחסן בק.

פעילי השמאל מפגינים מול הקריה

סמוך לקיריה בתל אביב מפגינים בשעה זו פעילי תנועת עיו"ש. תנועת שמאל הקוראת לדו קיום ישראלי-פלסטיני.

חברי התנועה מניפים שלטים תחת הכותרת "אין מנדט למלחמה", ו'הכיבוש הורג את השלטון". במקום ההפגנה התפתח עימות בין חברי תנועת עיו"ש לבין מפגינים נוספים. שיירת ג'יפים, נושאת דגלי ישראל הגיעה גם היא למקום והניפה דגלי ישראל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully