וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר ועדת הכספים המיועד: יש להגדיל את הגירעון ל-2.5%

הארץ

1.6.2001 / 10:22

מאת צבי זרחיה

היו"ר המיועד של ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), קורא להגדיל את הגירעון בתקציב ל-2.5% מהתוצר ולהפחית את הריבית במשק. ליצמן אמור להיכנס לתפקידו בעוד 10 ימים. ביום שני צפויה ועדת הכנסת לאשר את המינוי, ולאחר מכן ייבחר ליצמן לתפקיד על ידי ועדת הכספים.

ליצמן סבור כי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, אינו יכול להסתתר מאחורי הטיעון כי בגלל עיצומי עובדי הבנק המרכזי, הוא אינו יכול לבצע הפחתה גבוהה בריבית.

לדעתו, עליו לאזור אומץ, בדומה ליו"ר הפדרל ריזרב, אלן גרינספאן, ולהוריד את הריבית ב-0.5% ויותר.

ליצמן גם דורש להפחית את הריבית על המשכנתאות. להערכתו, הורדת הריבית על המשכנתאות תעודד את ענף הנדל"ן ותעודד זכאים לרכוש דירות. הוא אף תומך בהגדלה קטנה של הגירעון בתקציב המדינה, במיוחד כעת כשהמשק בקיפאון, על מנת להקצות משאבים לעידוד הפעילות הכלכלית במשק.

לדעתו, המצב הביטחוני והכלכלי קשה, ועל הממשלה לשקול צעדים לשיפור המצב גם במחיר הגדלת הגירעון והגדלה מסוימת באינפלציה - עד לרמה של %1.5 בשנה. ליצמן גם מתנגד להחלטת הממשלה מהשבוע שעבר, להקפיא בחצי שנה את התיקון לחוק משפחות ברוכות ילדים, המגדיל את הקצבאות למשפחות שבהן 5 ילדים ויותר. בכנסת מעריכים כי לנוכח התנגדותו ייאלץ האוצר להגיע לפשרה בעניין.

ליצמן גם דורש משר האוצר, סילבן שלום, ליישם את כל הבטחותיו לתקצוב המגזר החרדי, כפי שנמסרו במליאת הכנסת לפני חודשיים, בעת אישור תקציב המדינה ל-2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully