וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חבר מזכירות הליכוד לשרון: "בגללך נהרגים יהודים"

1.6.2001 / 8:58

מקורבי ראש הממשלה: ההתקפה מגיעה ממחנה נתניהו, על רקע רצון שרון להקדים כינוס המרכז; ומתח גם במפלגת העבודה: רמון צפוי לא להתמודד על ראשות המפלגה - "אין טעם במירוץ תלת-ראשי"

העימות בליכוד בין מחנהו של ראש הממשלה, אריאל שרון, לזה של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, קיבל אתמול דחיפה נוספת בישיבת לשכת הליכוד.

הלשכה, שהתכנסה בפעם הראשונה מאז הבחירות, דנה במועדים לקיום הבחירות במפלגה וכינוס המרכז. אנשי נתניהו שואפים לקיימם מאוחר ככל האפשר, בעוד מחנה שרון מעוניין לערוך אותם מוקדם, בכדי שלא לתת לנתניהו שהות להתארגן.

במהלך הישיבה תקף אחד מחברי המזכירות, ממחנה נתניהו, את מדיניותו של ראש הממשלה. שרון, שאיחר לישיבה ולא שמע את הדברים, הביע צער על כך שלא יכול היה "להנות מדברי הביקורת". ראש הממשלה הסביר את מדיניות ההבלגה בה הוא נוקט, אולם אז הטיח לעברו חבר המזכירות "בגללך נהרגים יהודים". הדברים הוציאו את שרון משלוותו ותוך כדי דפיקות על השולחן ענה לו: "אין לך בלעדיות על כאב. ראיתי באופן אישי טרגדיות של לוחמים. לא אתה ולא אף אחד יטיף לי מוסר בעניין זה. אעשה מה שצריך לעשות למען מדינת ישראל, וכדאי שתירגע, אני מתכוון לעשות זאת עוד הרבה שנים". שרון הוסיף, ברמז עבה לנתניהו, כי "הגסות הזאת נובעת מבית מדרש מסויים, שאתה מייצג כאן".

לפני הישיבה תקף השר רובי ריבלין, המקורב לשרון, את נתניהו. לדבריו, הביקורת האחרונה של נתניהו עשויה להתפרש כביקורת לגופו של אדם ולא לגופו של עניין.

בעניין מועדי הבחירות והמרכז, נדחתה ההכרעה למועד אחר. עניין נוסף שעלה על סדר היום היה אישור מנויים של אריק ברמי למנכ"ל התנועה ורפי בר חן לסמנכ"ל.

ובורג מוביל בסקרים

במקביל, נמשכת במפלגת העבודה ההתארגנות לקראת הבחירות לראשות המפלגה, שייערכו בארבעה בספטמבר. חבר הכנסת חיים רמון כינס אתמול מקצת מתומכיו על מנת לדון איתם באפשרות שיגיש את מועמדותו. רמון אמר כי בכווונתו להתמודד בעתיד על ראשות המפלגה והממשלה, אולם ציין כי במצב הנוכחי, בו יו"ר הכנסת אברהם בורג ושר הביטחון בנימין בן אליעזר כבר הודיעו על התמודדותם, נמוכים הסיכויים שירוץ. "אין טעם בהתמודדות תלת ראשית", אמר.

רמון עשוי להודיע על הצטרפותו למרוץ במקרה ששר הביטחון יודיע על הסרת מועמדותו. אולם בן אליעזר הודיע כי הוא מתכוון "לרוץ עד הסוף". המועד האחרון להגשת מועמדות הוא תחילת יולי. אם לבסוף יישארו במירוץ בורג ובן אליעזר בלבד, השאלה הגדולה תהיה במי יתמכו רמון, וחבר הכנסת שלמה בן עמי, שגם הוא עדיין שוקל את צעדיו. במקרה שהשניים יחברו לבן אליעזר, הם יהוו חזית מול יו"ר הכנסת שבשלב הזה מוביל בסקרים בביטחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully