וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים את היום האחרון של החודש בעלייה של 1.3%; אולטיקום ניתרה ב-11.5% לקראת פרסום הדו"חות

גיא ימין

31.5.2001 / 23:30

הנאסד"ק נסחר ללא שינוי בסיכום חודשי; אודיוקודס איבדה 8.4% על רקע הורדת המלצה לחברה מצד מורגן סטנלי; אי.אס.סי מדיקל רשמה עלייה של 9.4%

מדד הנאסד"ק לא הצליח לשחזר בחודש מאי את הזינוק בשיעור של יותר מ-20% שרשם בחודש אפריל, ולמעשה אלמלא העליות של היום - היה מסתיים חודש מאי בטריטוריה השלילית, לאחר נפילה מצטברת של 8.7% בשלושת ימי המסחר האחרונים.

לקראת סיום המסחר נחלשו העליות בשיעור של יותר מ-2% שאיפיינו את רוב יום המסחר, ועלייה של 1.3% בסוף המסחר הציבה את הנאסד"ק ברמה של 2,110.6 נקודות, מעט נמוך מרמתו בסוף חודש אפריל. גם מדד הדאו ג'ונס סיים את החודש באקורד חיובי, עם עלייה של 0.4% לרמה של 10,912 נקודות. בסיכום חודשי הוסיף מדד הבלו צ'יפ 1.6%.

לא היה בעליות היום בכדי להצביע על התמוססות החששות בוול סטריט מפני העתיד לבוא. זרם של אזהרות רווח לרבעון השני צפוי להתחיל לחלחל לשווקים בימי המסחר הקרובים, כאשר ההערכות הן כי חברות הטלקום והטכנולוגיה המנויות על מדד ה-S&P יצביעו על ירידות ממוצעות של 55% ו-39% ברווחיהן, בהתאמה, לעומת הרבעון המקביל.

היום נוספו עוד הורדות ההמלצות של האנליסטים בבתי ההשקעות לענקיות הטכנולוגיה במגזרים השונים. בית ההשקעות CIBC הוריד את המלצתו למניית JDS יוניפייז (סימול: JDSU) מ"קנייה חזקה" ל"החזק", וזו איבדה בתגובה 1.4%. במקביל, הוריד בית ההשקעות רוברטסון סטיבנס את תחזית הרווח לאורקל (סימול: ORCL) - מה שלא הפריע למניה לשפר ב-5.4%, לאחר ירידות חדות שרשמה אתמול.

בשווקים ממתינים למדד האבטלה של חודש מאי

לחדשות הרעות הממשיכות לזרום מצד ענקיות הטכנולוגיה, כמו סאן מיקרוסיסטמס שפירסמה אזהרת רווח אמש לאחר המסחר, התוספו היום סימנים המעידים על חולשה בשווקים האירופיים. כך, נתונים המעידים על עלייה באבטלה בצרפת עשויים לבשר רעות לחברות אשר קיוו כי המשך הצמיחה באירופה יאפשר להן לעמוד בתחזיות.

נתוני אבטלה צפויים להתפרסם גם בשוק האמריקאי, כאשר מחר ידווחו נתוני האבטלה לחודש מאי. אלה צפויים להסתכם ב-4.6% - ירידה של 25 אלף משרות מחודש אפריל. מדדים שונים הנוגעים למספר הבקשות החדשות לדמי אבטלה לא הצביעו על מגמה חד משמעית: בעוד שכמות הבקשות גדלה בשבוע שהסתיים ב-26 במאי, הממוצע של ארבעת השבועות האחרונים הצביע על ירידה בכמות לעומת חודש אפריל.

חוזה נוסף לפאנדטק הרים את המניה

המניות הישראליות נסחרו היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים. פאנדטק הוסיפה 7.4% למחיר של 9.1 דולרים, לאחר שבשלושת ימי המסחר האחרונים איבדה המניה 8.5%.

החברה דיווחה היום על חוזה לאספקת מוצר ה-Fundtech Banker לשירותי סליקה ליוניון בנק מקליפורניה. המוצר יאפשר לבנק לספק ללקוחותיו שירותי בנקאות באינטרנט וישתלב בתשתית האינטרנט הקיימת של הבנק. יוניון בנק בקליפורניה מחזיק בנכסים בשווי כולל של 33.7 מיליארד דולר והוא הבנק המסחרי השלישי בגודלו במדינה.

הודעה זו מתוספת לחוזה אחר עליו דיווחה פאנדטק אתמול, לאספקת פתרונות ניהול מזומנים אלקטרוניים בסינגפור, עם בנק Overseas Union Bank - חוזה אותו העריכו בבית ההשקעות פייפר ג'פרי בסכום של מיליון דולר לכל הפחות.

אולטיקום טיפסה לקראת הדו"חות

גם אולטיקום בלטה בעליות היום, לקראת פרסום דו"חותיה לאחר המסחר. מניית החברה הוסיפה 11.5% למחיר של 28 דולר, המשקף לחברה שווי של 1.13 מיליארד דולר. בבית ההשקעות ג'יי.פי מורגן מצפים כי החברה תעמוד ואולי אף תעקוף את תחזית המכירות של 16.2 מיליון דולר ואת התחזית לרווח של 9 סנט למניה. האנליסטים מעריכים גם כי החברה עשויה לעקוף את תחזית המכירות של 70.8 מיליון דולר ב-2001.

ממגמת העליות לא נהנתה אודיוקודס , שספגה הורדת המלצה מצד בית ההשקעות מורגן סטנלי. מניית החברה איבדה 8.4% למחיר של 8 דולרים, לאחר שהאנליסטים הורידו את ההמלצה למניה מ"תשואת יתר" ל"נייטרלי", בעקבות הערכה כי חברות הטלקום עדיין לא חזרו להיקפי ההשקעות טרם המשבר. במורגן סטנלי הורידו גם את תחזית ההכנסות ל-2001 - מ-56 מיליון דולר ל-52 מיליון דולר.

עוד בלטו היום מניית אי.אס.סי שניתרה ב-9.4% למחיר של 27.3 דולר ומחקה בכך את ירידות השבוע, אפי שקפצה ב-8% למחיר של 24 דולר וטי.טי.איי שאיבדה 6% למחיר של 16.7 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully