וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת דלק: הרווח התפעולי נותר על 130 מ' שקל

ליאור כגן

31.5.2001 / 17:26

זאת למרות ירידה של 10% בהכנסות. ירידה חדה של 78% ברווח הנקי, עקב ירידה ברווחיות מגזר הדלקים, גידול חריג בהוצאות המימון בכל חברות הקבוצה, ורווחי הון גבוהים של 60 מ' ש'.

קבוצת דלק , הנמצאת בבעלות איש העסקים יצחק תשובה, סבלה ברבעון הראשון של השנה מירידה ברווחיות מגזר הדלקים, מהוצאות בתחום התשתיות והאנרגיה, מגידול חריג בהוצאות המימון בכל חברות הקבוצה, שנבעו מהשפעת הפיחות בשער השקל (3.7%) ברבעון הראשון של השנה, ומהריבית הריאלית הגבוהה ששררה במשק והשפיעה על צד ההתחייבויות של החברה.

מכלול גורמים אלו, יחד עם העובדה כי ברבעון המקביל נהנתה הקבוצה מרווחי הון חד פעמיים שנבעו ממימוש השקעות בחברות מוחזקות, בסך של 60 מיליון שקל, לעומת 3 מיליון שקל בלבד ברבעון הנוכחי, גרמו לירידה חדה של כ-78% ברווח הנקי של הקבוצה - מ-108 מיליון שקל ברבעון המקביל, ל-24 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2001.

בהכנסות הקבוצה נרשמה ירידה של כ-9.5% מרמה של 2 מיליארד שקל ברבעון המקביל, ל-1.82 מיליארד שקל ברבעון הנוכחי. למרות זאת, הצליחה קבוצת דלק לשמור על רווח תפעולי של זהה לרבעון המקביל שהסתכם ב-130 מיליון שקל. הוצאות המימון של הקבוצה גדלו לרמה של 67 מיליון שקל ברבעון הראשון, לעומת 31 מיליון שקל ברבעון המקביל, והן אחד הגורמים, כאמור, לירידה ברווח הנקי של החברה.

- הרחבה תבוא בהמשך -

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully