וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם הכשרת הישוב מנפגעות מתב: הפסידה 16.8 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

31.5.2001 / 15:13

מתוכם 12.5 מילון שקל ממתב. החברה הודיעה כי תגייס אג"ח בהיקף של 163 מ' ש'; והחליטה למחוק את מניותיה למסחר בארה"ב

קבוצת הכשרת הישוב מסיימת את הרבעון הראשון בהפסד של 16.8 מיליון שקל לעומת רווח של 26.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוצאות המימון הגדולות של החברה, בסך של כ-23 מיליון שקל, לעומת הכנסות של כ-5 מיליון שקל ברבעון המקביל היו אחת הסיבות העיקריות להפסד הנקי של החברה. הוצאות המימון נבעו מהלוואות שלקחה הקבוצה לשם הקמתו של הקניון בהרצליה לסיום בנייתו ותחילת הפעלתו.

מקור הפסדים נוסף של הקבוצה הוא חברת מתב המוחזקת על ידי מעריב החזקות בשיעור של 15.8%, והסתכמו ב-12.4 מיליון שקל ברבעון. ההפסדים, להערכת החברה, נובעים נובעים מעלויות התוכן וכן מהפסדיה של חברת פרטנר .

רון ויסברג, מנכ"ל הכשרת הישוב, מסר: "הכשרת היישוב מתמקדת ומתפתחת בשני ערוצים מרכזיים שאותם אנו מעריכים כתעשיות של שנות ה-2000: תקשורת מדיה ותוכן ופיתוח מרכיבי הביטוח והשירותים הפיננסים. כל זה ניצב על הבסיס ההוני המסורתי של החברה שהוא הנדל"ן, והוא מהווה את בסיס הכוח שלנו".

ויסברג הוסיף כי הוא מאמין בפעילות יזומה בשוק יורד, בו ישנן הזדמנויות עסקיות טובות. להערכתו, הכשרת הישוב מבצעת יוזמות עסקיות שונות באפיקים מגוונים, דוגמת התמודדות על רכישת חברת הביטוח הפניקס .

ההכנסות מבתי המלון הסתכמו ב-12 מיליון שקל בלבד לעומת 18.4 מיליון שקל ברבעון הקודם, ואלו סבלו בעיקר מהמשבר שפקד את כל ענף התיירות מאז תחילתם של ארועי אוקטובר. פעילות זו הניבה לקבוצה הפסדים בשיעור של כ-4.4 מיליון שקל, לעומת הפסד של 3.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הפעילות הרווחית ביותר של הקבוצה נבעה לה כתוצאה מפעילות הנדל"ן, רווחים שהסתכמו ב-15.7 מיליון שקל לעומת רווחים של 12.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקרו של הסכום הגיע מכיוונו של הנדל"ן המניב, בשל פתיחת הקניון בהרצליה, במקביל לסיומם של פרויקטים במהלך שנת 2000.

פעילות התקשורת של הכשרת הישוב, בחברת מעריב אחזקות, הניבה לה הכנסות במחזור הגדול ביותר של 215 מיליון שקל, אולם מבחינת רווחיות תרמה לה רק 2.8 מיליון שקל. במסגרת פעילות התקשורת של הקבוצה ניכללות קבוצת הד ארצי , רפיד שלטי חוצות 408013-Q

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully