וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלית חוזרת למסלול: סיימה את הרבעון עם רווח של 26 מיליון שקל

ליאור כגן

31.5.2001 / 14:10

מדובר בירידה של 42% ברווח לעומת הרבעון המקביל, אך בעלייה משמעותית יחסית לרבעון הקודם אותו סיימה החברה עם רווח זניח של 2 מיליון שקל

לאחר שברבעון הקודם פירסמה עלית אזהרת רווח, שהקדימה דיווח על רווח של 2 מיליון שקל בלבד ברבעון האחרון של השנה, בעיקר בעקבות הרחבת הפעילות באירופה, נראה כי החברה מתאוששת. כל זאת על רקע ההאטה בפעילות במשק, שלעת עתה, נראה כי היא לא משפיעה במיוחד על חברות המזון הגדולות.

עלית סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח של 26 מיליון שקל, שהוא נמוך אומנם ב-42% מהרווח שרשמה החברה ברבעון המקביל, אך גבוה משמעותית מהרווח ברבעון האחרון של שנת 2000. רווח זה דומה לרווח הממוצע לרבעון בשנת 2000.

מכירות החברה נותרו יציבות ברמה של 548 מיליון שקל (או 65% מהמכירות), בהשוואה להיקף מכירות של 558 מיליון שקל ברבעון המקביל. המכירות בישראל הסתכמו ב-359 מיליון שקל, לעומת 346 מיליון שקל ברבעון המקביל - עלייה של 3.7%. עם זאת, המכירות בארץ הושפעו מעיתוי חג הפסח, שחל השנה בתחילת חודש אפריל (לעומת סוף אפריל אשתקד), וגרם למעבר שלך מכירות מהרבעון השני לרבעון הראשון של השנה.

מחזור המכירות של עלית אינטרנשיונל, המרכזת את פעילות החברה בחו"ל, הסתכם ב-188.6 מיליון שקל, ירידה של 10.7% יחסית לרבעון המקביל, שחלקה הושפע מהתנודות ביורו. הירידה במחזור המכירות של עלית אינטרנשיונל הושפעה מהתנתקות ממערך ההפצה המשותף שהיה לחברה בפולין, שגרם להפסקת מכירת מוצרי השותפה (חברת שטורק), ולירידה של 4.2 מיליון יורו ברבעון. גם שחיקת המטבעות השונים מול השקל הקטינה את מכירות עלית בשקלים, וגורם נוסף, הוא ירידת מחירי הקפה.

עלית רשמה שיפור בשיעור הרווח הגולמי מהמכירות שהסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-44% (241 מיליון שקל), לעומת 40% ברבעון המקביל. מנגד, רשמה עלית הוצאות מימון גבוהות של 12.5 מיליון שקל, שלדברי החברה נבע מגידול באשראי שנצרך על ידי החברה.

לדברי עלית, הפעילות בקרואטיה ובבולגריה טרם הגיעו לאיזון תפעולי. בנוסף, התמודדה עלית עם משבר מאקרו כלכלי בתורכיה, שגרם לעלות נוספת של 700 אלף דולר במדינה זו, מעבר לתכנון המקורי. לגבי הפעילות בברזיל, עלית מציינת כי החברה הנרכשת השיגה את היעדים ואף מעבר לכך, והציגה רווח נקי ותפעולי. על פי עלית, היא שמרה או הגדילה את נתח השוק שלה בכל השווקים בהם היא פעילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully