וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש חייב את ויזה כ.א.ל להשתתף בהחזר כספי ללקוח שהתכחש לעסקה טלפונית

הארץ

31.5.2001 / 10:13

"הארץ": לדברי השופט, התנאי בחוזה ההתקשרות בין בעל העסק לבין חברת כ.א.ל אינו צודק, כאשר נטל החיוב הכספי נופל במלואו על בעל העסק

אסף ברגרפרוינד

בית המשפט השלום בתל אביב קבע אתמול בהחלטה תקדימית כי אחד הסעיפים בחוזה ההתקשרות בין חברת ויזה כ.א.ל לבתי העסק בטל, מאחר שהוא תנאי מקפח בחוזה אחיד. הסעיף נוגע לביצוע עסקות טלפוניות בכרטיסי אשראי (עסקה במסמך חסר), כאשר מחזיק כרטיס האשראי מתכחש לקיומה של עסקה.

שופט בית המשפט השלום דן גבאי ציין כי הסעיף בהסכם ההתקשרות - הקובע כי במקרה כזה, החיוב הכספי בגין העסקה יוטל בלעדית על בית העסק - הוא תנאי מקפח שיש בו יתרון בלתי הוגן לחברת כרטיסי האשראי. לדבריו, התנאי בחוזה ההתקשרות בין בעל העסק לבין חברת כ.א.ל אינו עומד בתפיסה מוסרית וחברתית צודקת, וזאת כאשר נטל החיוב הכספי נופל במלואו על בעל העסק, אשר משלם עמלה לחברת כרטיסי האשראי עבור כל עסקה שמתבצעת בעסק שלו.

החלטת השופט גבאי התקבלה בדיון על תביעה בסך 71 אלף שקל שהגישה חברת ישדר חיפה, העוסקת ביצור ושיווק רהיטים, נגד חברת כ.א.ל. התביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד גל-עד חריש ואילן זהר, עסקה בשני מקרים שונים ב-1996, שבהם נעשה שימוש בכרטיסי אשראי לרכישת ריהוט על ידי נוכלים.

השופט קבע כי על כ.א.ל לשלם לישדר סכום של 50 אלף שקל (70% מערך העסקה), בשל אשם תורם מצד ישדר - שהתנהגה בחוסר זהירות ורשלנות באישור העסקה הטלפונית (ת"א 43287/96).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully