וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפניקס: עסקת המכירת תקועה והרווח הנקי ירד ב-71% ל-26 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

31.5.2001 / 8:57

הרווחים מעסקי ביטוח עלו ב-5% והסתכמו ב-74 מיליון שקל ברבעון; ההפסד מניירות ערך הסתכם ב-14.5 מיליון שקל ברבעון

בעוד העסקה למכירת הפניקס מידיהם של יוסי חכמי ושלמה אליהו לידיהם של יעקב שחר וישראל קז עדיין אינה סגורה, מדווחת היום חברת הביטוח על ירידה של 71% ברווח הנקי שהסתכם ברבעון ב-כ-26 מיליון שקל. הרווח מעסקי ביטוח חיים וביטוח כללי הסתכם ב-74.5 מיליון ומשקף עלייה של כ-5% בסעיף זה. ואולם, אם מפרקים את הרווחים ניתן לראות בבירור את המגמה שאיפיינה את מרבית חברות הביטוח: הרווחים מביטוח החיים ירדו ב-20% והסתכמו ב-42.5 מיליון שקל, ואילו הרווחים מביטוח כללי עלו ב-82% והגיעו לרמה של 32 מיליון שקל.

הפניקס היא חברת הביטוח השלישית בגודלה (עם הון עצמי בסך של 600 מיליון שקל) אחרי מגדל וכלל ביטוח והשחיקה ברווחיות אינה נחלת הפניקס בלבד אלא נחלת ענף הביטוח בכלל. גם מגדל דיווחה על ירידה של 30% ברווח הנקי שהסתכם ב-74 מיליון שקל, ואילו כלל ביטוח סיימה עם ירידה של 50% ברווח הנקי שהסתכמו ב-56 מיליון שקל.

כמו מרבית חברות הביטוח, גם הפניקס מדווחת על הפסד בהשקעות בניירות ערך שמסתכם ב-14.5 מיליון שקל, וזאת לעומת רווח של 10.9 מיליון שקל ברבעון המקביל של השנה. לשם השוואה, מגדל דיווחה על רווח של 10 מיליון שקל מהשקעות (גם כן ירידה משמעותית לעומת התקופה המקבילה).

הוצאות ההנהלה והכלליות גדלו באופן משמעותי לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-13 מיליון שקל לעומת הוצאות בסך של 4.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

יוסי חכמי וניצה קנפר אמורים לקבל ביחד כ-280 מיליון דולר, ואילו שלמה אליהו, המחזיק ב-38% ממניות החברה, אמור לקבל כ-150 מיליון דולר. שחר וקז, שהיו אמורים לרכוש את הפניקס בתמורה ל-450 מיליון דולר, היו צריכים להעמיד הון עצמי של כ-900 מיליון דולר. אז היכן עומדת העסקה המתוקשרת כל-כך? אם לשפוט על פי האירועים האחרונים - הרי שלא עושה רושם שהיא עומדת לפני ביצוע בזמן הקרוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully