וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המורדים בקשמיר נגד קו האוטובוס החדש

רויטרס

17.2.2005 / 16:21

ארגוני הטרור המתנגדים לשליטה ההודית בקשמיר המזרחית הודיעו כי הם מתנגדים לקו האוטובוס, שעל פתיחתו הסכימו הודו ופקיסטן. "זו בגידה בדמם של המוג'הידין של קשמיר", אמרו

הסכמתן של הודו ופקיסטן לפתוח קו אוטובוס בין שני חלקי קשמיר אמנם מעוררת תקווה שיושג פתרון בחבל השסוע, אולם ארגוני הטרור המוסלמיים, המתנגדים לשלטון ההודי בחלק המזרחי של קשמיר לא מוכנים לשמוע על כך.

"הדבר מהווה בגידה בדמם של המוג'הידין של קשמיר", אמר דובר של ג'יש א-מוחמד, ארגון טרור שמנהיגו, מסעוד אזהר, שוחרר מן הכלא ההודי בתמורה לשחרור בני ערובה שנחטפו במטוס הודי ב-1999. לטענת הדובר, רק "קבוצה מסוימת" מבין תושבי קשמיר תומכת בקו האוטובוס, בעוד ש"רוב הקשמירים מבינים שמדובר בבדיחה גרועה על חשבונם". "צעדנו הבא יעלה בקנה אחד עם רצונם של רוב תושבי קשמיר", אמר הדובר.

סייד סלאח א-דין, מנהיג ה"חיזבול מוג'הידין" (ארגון טרור קשמירי נוסף התומך באיחוד החבל תחת שלטון פקיסטן), אמר דברים דומים.

ריפעת חוסיין, פרשן ביטחוני מאוניברסיטת קועייד א-עזאם באיסלאמבאד, אמר כי כוחות הודיים ופקיסטניים כאחד יצטרכו להגן על האוטובוסים שייסעו בקו. "קל מאד לפתוח קו אוטובוס, אבל זהו שדה מוקשים פוטנציאלי מבחינה ביטחונית", אמר.

עם זאת, נשמעו גם קולות אופטימיים. מריה סולטן, פרשנית אורחת ממכון ברדפורד לפירוז בבריטניה, אמרה שתקיפת האוטובוס תזיק לארגוני הטרור. "ישנם ארגוני שוליים קיצוניים, אבל אני לא חושבת שהם יתקפו קו אוטובוס שמוכיח את הטענה שלהם עצמם, לפיה קשמיר היא ישות אחת מעבר לגבולות".

נג'אם סתי, עורך ה"דיילי טיימס" הפקיסטני, אמר כי הטרוריסטים מבודדים וכי התנגדותם לאוטובוס לא תועיל, היות ש"לראשונה, הממסד בהודו, הממסד בפקיסטן והעמים בשני הצדדים רוצים שזה יצליח". סתי הוסיף כי "זה לא רק קו אוטובוס. זה יאחד בתים הרוסים וייצור מסחר, שיעניק לקשמירים משני הצדדים סיבה לתמוך בתהליך השלום".

ה"ניישן" הפקיסטני היה מאופק יותר, ואמר כי "בעוד ההחלטה מתקבלת בברכה, קשה לראות בה פריצת דרך, היות שהיא תיגע רק בקצה בעיותיהם של הקשמירים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully