וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אל"מ זאהר יישאר במעצר בית

17.2.2005 / 17:11

השופט הצביע על חולשה בעדות המתלוננת נגד האל"מ, המואשם ב-14 מעשי אונס. ציין כי "תמוה בעיניו מדוע הסכימה החיילת לנסוע עם הנאשם במכוניתו ואפשרה לו לבקר בביתה, לאחר שאנס אותה

בית הדין הצבאי לעירעורים החליט להשאיר במעצר בית את אל"מ עאטף זאהר, המואשם באונס חיילת בפיקודו. בית הדין דחה את עירעורה של התביעה שדרשה להעבירו למעצר רגיל. בקול ישראל דווח, כי השופט, אל"מ צבי גורפינקל, הצביע על חולשה בעדות המתלוננת, ואמר כי אין הצדקה לעצור את זאהר עד תום ההליכים.

בהחלטת בית הדין נכתב כי לאור הסתירות שנמצאו בגרסת המתלוננת, לא ניתן להמשיך ולהחזיק את עטאף במעצר. השופט ציין, כי אין מדובר במעשי אונס רק בתקופת שירותה של המתלוננת, אלא במעשים שנעשו, לכאורה, זמן רב לאחר שיחרורה. השופט ציין גם, כי תמוה בעיניו כיצד הסכימה החיילת לנסוע עם הנאשם ברכבו לאחר שאנס אותה, לטענתה, פעמים רבות, ומדוע איפשרה לו להכנס לביתה שוב ושוב.

השופט הוסיף, כי הנאשם שיקר, כנראה, כשטען שלא קיים יחסי מין עם המתלוננת, אך יתכן כי היחסים היו בהסכמה. אלוף משנה זאהר מואשם, בין השאר, בביצוע 14 מעשי אונס, במעשים מגונים, בהטרדות מיניות ובאיומים. מדובר בכתב האישום החמור ביותר שהוגש אי פעם נגד קצין בדרגתו.

אלוף-משנה זאהר עאטף, תושב עוספיה שבכרמל, שימש בשנה וחצי האחרונות כראש מחלקת מיעוטים באגף כוח האדם במטכ"ל. במסגרת זאת, הוא הופקד על הקשר עם המתגייסים והחיילים בני העדות הדרוזית, בדואית, צ'רקסית, מוסלמית וערבית-נוצרית. קודם לכן היה ראש הענף לתכנון כוח אדם (עתכ"א) של מערך המילואים באגף כוח אדם. עאטף עשה את כל שירותו במערך כוח האדם בצה"ל.

בכתב האישום מפורטים לפחות 14 מקרי אונס ושורה של מקרים אחרים שבהם תקף הקצין הבכיר את החיילת, אולם לא כפה עליה יחסי מין מלאים. כן מתוארים בכתב האישום מקרים שונים שבהם ליטף זאהר את ירכיה של החיילת ושל חיילת נוספת מהיחידה. במקרה אחר, במשרדו, לאחר שלא הצליח להפשיט את החיילת, הסיר את בגדיו והביא עצמו לפורקן מיני מול עיניה.

"הנאשם הכניס את החיילת ששימשה פקידתו ללשכתו, כיבה את האורות, נצמד אליה ואחז בה בכוח בזרועותיה. הנאשם הפשיט את החיילת, תוך שהיא מתנגדת למעשיו. ככל שהחיילת התנגדה יותר, כך הפעיל עליה הנאשם יותר כוח. הנאשם השכיב את החיילת על הרצפה ונשכב עליה בכוח, הוריד את מכנסיו וחולצתו, פישק את רגליה של החיילת והחדיר את איבר מינו לאיבר מינה. תוך כדי ביצוע מעשה האונס קילל אותה הנאשם. כל אותה העת אחז הנאשם בחוזקה בזרועותיה של החיילת, כך שלא היה באפשרותה לזוז". כך, בתיאורים בוטים החוזרים על עצמם שוב ושוב, מפרט כתב האישום נגד אל"מ זאהר את מעשי האונס שביצע לכאורה בחיילת בעת שירותה הסדיר וכחיילת מילואים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully