וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מניית בנק הפועלים ירדה ב-2.2% על רקע הפסדי הענק של קונצרן כור

גולן פרידנפלד

30.5.2001 / 17:22

כור ירדה ב-4.7%; המעו"ף ירד ב-2.3%; מופת ירדה בשיעור של 3.2% בעקבות יום האקס דיווידנד שחל היום

המשך הירידות בנאסד"ק בפתיחת המסחר בוול סטריט תמך בקו הירידות שאפיין את המסחר היום מאז פתיחתו. יום המסחר, שפתח בירידות שערים של כ-1%, מסיים אותו בירידות של כ-2% במדדים המובילים.

פעילים בשוק מסבירים כי חוסר ההצלחה בקיומה של הפסקת האש לעת עתה, בתוספת לדו"חות הכספיים המתפרסמים היום, והמשקפים את ההאטה מממנה סובל המשק הישראלי, תרמו בהחלט לאווירה הפסימית בבורסה.

מדד המעו"ף רשם ירידה של 2.3% לרמה של 426.75 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד בשיעור של 1.53% לרמה של 416.83 נקודות ,ומדד התל-טק הצטרף לירידות ואיבד כ-2.1% מערכו. מחזור המסחר הסתכם ב-174 מיליון שקל - מחזור נמוך לכל הדעות.

כור דיווחה הבוקר על הפסד ענק בסך של 956 מיליון שקל ברבעון, מתוכם 208 מיליון שקל מיוחסים למחיקות בחברת אי.סי.איי. הפסד הענק גרם לירידות של 4.7% במניה, שריכזה מחזור של 5.5 מיליון שקל.

בזק לא התרגשה יתר על המידה מהדו"חות הכספיים שפירסמה היום, והיא נסחרה בירידות של 0.3% בלבד. בדו"חות היא דיווחה על רווח של 71 מיליון שקל ברבעון, המשקף ירידה של 24% לעומת הרבעון המקביל.

מניית בנק המזרחי רכזה היום עניין שבא לידי ביטוי במחזור מסחר גבוה יחסית, שהסתכם ב-4.7 מיליון שקל, ונסחרה אף היא ללא שינוי.

המחזורים הגבוהים באים על רקע המשך השתחררות החסימה של מניות עובדי הבנק (אותן קיבלו במסגרת הצעת המכר של המדינה). המניה ירדה אתמול רק ב-0.9% וריכזה מחזור ער, כך שלמעשה ברור שיש מישהו שקונה את הסחורה שמכרו העובדים בשוק, ופעילים בשוק העריכו כי בעלי השליטה בבנק הם אלו שעמדו בצד הקונים.

מניית בנק הפועלים רשמה ירידות שערים של 2.24% על רקע הדו"חות הגרועים של כור, שצפויים להניב לבנק הפסדים בסך 200 מיליון שקל ברבעון ולהקטין באופן משמעותי את רווחיו.

גם בקבוצת אי.די.בי נרשמו ירידות שערים, כאשר מניית דסק"ש ירדה בשיעור של 3.5% ואי.די.בי פיתוח איבדה כ-4.3% מערכה. מניית אי.די.בי אחזקות ירדה ב-3.3%, ומניית כלל תעשיות ירדה בשיעור של 4.2%.

אלביט מערכות קיבלה המלצת "קנייה" מבית ההשקעות גמול סהר שהעניק לה מחיר יעד של 20 דולר, הגבוה ממחיר השוק בכ-30%. למרות זאת, ירדה המניה בשיעור של 1.7%.

כי"ל רשמה ירידות של כ-1.2% לאחר שבגמול סהר הורידו לה את ההמלצה מ"קנייה" ל"צבור", והציבו לה מחיר יעד של 4.8 שקלים למניה, הגבוה ממחירה בשוק בכ-10%.

ברן ירדה בשיעור של 1.14%, לאחר שזו פירסמה את תוצאותיה לרבעון הנוכחי ובו דיווחה על רווח של 19 מיליון שקל, המשקף ירידה של כ-7% לעומת הרווח ברבעון המקביל. הכנסות הקבוצה צמחו ב-8% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-225.9 מיליון שקל.

מופת ירדה בשיעור של 3.2% במחזור גבוה -11.7 מיליון שקל - בעקבות יום האקס דיווידנד שחל היום. החברה הודיעה כבר כי תחלק דיווידנד בסך 41 מיליון שקל, כאשר היום הקובע לחלוקה חל אתמול והחלוקה בפועל תתבצע ב-16 ביוני.

מניית חברה לישראל 1 ירדה בשיעור של 4.2% לאחר פרסום דו"חות החברה אתמול, בהן דיווחה על מחיקה של 18 מיליון שקל בגין השקעותיה בכור, ועל רווח שהצטמק ל-1.6 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully