וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף יורד ב-2.3%; כור מאבדת 4.5% בעקבות הדו"חות

גולן פרידנפלד

30.5.2001 / 16:13

מחזור המסחר נמוך ומסתכם ב-130 מיליון שקל; בנק הפועלים גם הוא מנפגעי כור, והמניה יורדת ב-1.5%; מניות קבוצת אי.די.בי יורדות ב-4% בממוצע


החוזים העתידיים על הנאסד"ק שמנבאים ירידה של 1.7% בפתיחה מביאים את הבורסה לירידות של יותר מ-2% בשעה זו. פעילים בשוק מסבירים כי חוסר ההצלחה בקיומה של הפסקת האש לעת עתה תורםם לירידות. פאקטור נוסף שמשפיע על הלכי הרוחות הם הדו"חות הכספיים המתפרסמים היום והמשקפים את ההאטה מממנה סובל המשק הישראלי.

מדד המעו"ף רושם ירידה של 2.3% לרמה של 426.75 נקודות, מדד תל אביב 100 יורד אף הוא בשיעור של 1.53% לרמה של 416.83 נקודות ומדד התל-טק מצטרף לירידות ומאבד כ-2.1% מערכו. מחזור המסחר מסתכם ב-130 מיליון שקל והוא נמוך למדי.

כור מדווחת הבוקר על הפסד ענק בסך של 956 מיליון שקל ברבעון, מתוכו 208 מיליון שקל מיוחסים למחיקות בחברת אי.סי.איי . הפסד הענק גורם לירידות של 4.5% במניה, שמרכזת מחזור של 4.4 מיליון שקל.

בזק לא מתרגשת יתר על המידה מהדו"חות הכספיים שפירסמה היום, והיא נסחרת בירידות של 0.5% בלבד. בדו"חות היא דיווחה על רווח של 71 מיליון שקל ברבעון, המשקף ירידה של 24% ברווחים לעומת הרבעון המקביל.

מניית בנק המזרחי מרכזת היום עניין שבא לידי ביטוי במחזור מסחר גבוה יחסית, שמסתכם ב-4.2 מיליון שקל, ונסחרת אף היא ללא שינוי. המחזורים הגבוהים באים על רקע המשך השתחררות החסימה של מניות עובדי הבנק (אותן קיבלו במסגרת הצעת המכר של המדינה). המניה ירדה אתמול רק ב-0.9% וריכזה מחזור ער, כך שלמעשה ברור שיש מישהו שקונה את הסחורה שמכרו העובדים בשוק, ופעילים בשוק העריכו כי בעלי השליטה בבנק הם אלו שעמדו בצד הקונים.

מניית בנק הפועלים רושמת ירידות שערים של 1.5% על רקע הדו"חות הגרועים של כור, שצפויים להניב לבנק הפסדים בסך 200 מיליון שקל ברבעון ולהקטין באופן משמעותי את רווחיו.

גם בקבוצת אי.די.בי נרשמות ירידות שערים בשעה זו, כאשר מניית דסק"ש יורדת בשיעור של 4.5% ואי.די.בי פיתוח מאבדת כ-3.4% מערכה. מניית אי.די.בי אחזקות יורדת ב-3.1% ומניית כלל תעשיות יורדת בשיעור של 4.5%.

אלביט מערכות קיבלה המלצת "קנייה" מבית ההשקעות גמול סהר שהעניק לה מחיר יעד של 20 דולר, הגבוה ממחיר השוק בכ-30%. למרות זאת יורדת המניה בשיעור של 2%.

כי"ל רושמת ירידות של כ-1% לאחר שבגמול סהר הורידו לה את ההמלצה מ"קנייה" ל"צבור" והציבו לה מחיר יעד של 4.8 שקלים למניה, הגבוה ממחירה בשוק בכ-10%.

ברן יורדת בשיעור של 1.1% לאחר שזו פרסמה את תוצאותיה לרבעון הנוכחי ובו דיווחה על רווח של 19 מיליון שקל המשקף ירידה של כ-7% לעומת הרווח ברבעון המקביל. הכנסות הקבוצה צמחו ב-8% לעומת הרבעון המקביל הסתכמו ב-225.9 מיליון שקל.

מופת יורדת בשיעור של 2% במחזור הגבוה בבורסה - 11 וחצי מיליון שקל - בעקבות יום האקס דיווידנד שחל היום. החברה הודיעה כבר כי תחלק דיווידנד בסך 41 מיליון שקל כאשר היום הקובע לחלוקה חל אתמול והחלוקה בפועל תתבצע ב-16 יוני.

גם המניות הדואליות סובלות מירידות שערים. טבע יורדת בשעה זו בשיעור של 2.8%, טאואר יורדת בשיעור של 0.6% וסאיטקס יורדת ב-2.7%. אלביט הדמיה , שכבר עלתה בשיעור של 2.3% עוברת לירידות של 1.3%

מניית מחשוב ישיר עדיין אינה מגיבה לדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו הבוקר, המדווחים על הפסדים של 3.7 מיליון שקל ועל ירידה של 10% בהכנסות לעומת הרבעון הקודם.

מניית חברה לישראל 1 יורדת בשיעור של 4% לאחר פרסום דו"חותיה אתמול, בהן דיווחה על מחיקה של 18 מיליון שקל בגין השקעותיה בכור, ועל רווח שהצטמק ל-1.6 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully