וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ה-FBI ריגל מחוץ לארה"ב בלי ליידע את ה-CIA

15.2.2005 / 16:59

בכירים בבולשת מודים שאירעו מקרים כאלה, אולם פוטרים אותם כיוצאים מן הכלל. התרחבות תפקודי הבולשת בעקבות ה-11 בספטמבר גורמת לחיכוכים עם סוכנות הביון המרכזית

האף.בי.איי, הבולשת הפדרלית האמריקאית, מבצע פעולות מודיעין מחוץ לגבולות ארה"ב מבלי ליידע את סוכנות הביון המרכזית (סי.איי.איי) ואת משרד החוץ. כך אומרים בכירים בממשל בעבר ובהווה.

בכירים באף.בי.איי. מודים שהיו מקרים בהם לא הודיעו סוכני הבולשת לסי.איי.איי על פעילותם, אולם להערכתם מדובר ביוצאים מן הכלל. בכירים בסוכנות הביון סבורים כי כשלי התקשורת הללו עלולים להוביל לבעיות משמעותיות.

בכירים באף.בי.איי ובסי.איי.איי, שסירבו לדבר לציטוט, סירבו לומר גם היכן אירעו הכשלים הללו. אולם בכיר לשעבר בסוכנות הביון, המכיר את הבעיה, אמר כי תקריות שכאלה אירעו בגרמניה ובמקומות אחרים. הבכיר לשעבר דיבר שלא לציטוט בגלל רגישות הנושא.

ריצ'ארד בן-בנישתי, חבר בוועדת החקירה של אירועי ה-11 בספטמבר, אמר כי בעיות התקשורת ממחישות את העובדה שתיאום בין זרועות המודיעין נותר בגדר בעיה שעל בכירי הממשל, כולל מנהל המודיעין הלאומי החדש, לפתור. הממשל עדיין מחפש מועמד לתפקיד זה, שמונה שבועות לאחר שהקונגרס העביר חוק שיצר את המשרה. "אנחנו לא רוצים לראות את הסוכנים החשאיים שלנו דורכים אחד לשני על האצבעות ומבצעים משימות כפולות, בזבזניות ומסוכנות", אמר בן-בנישתי.

תפקידי המודיעין של האף.בי.איי התרחבו בצורה דרמטית מאז פיגועי ה-11 בספטמבר, שנבעו לדעת ועדת החקירה מתיאום לקוי בין סוכנויות ממשל. הצעת התקציב של הנשיא בוש לשנת 2006 כוללת הצעה לשכור 500 מנתחי מודיעין חדשים.

בנוסף הרחיבה הבולשת את תוכנית הנספח המשפטי שלה, וכעת מפעילה הבולשת נספחים ב-52 מדינות. תפקידם העיקרי של הנספחים הוא לעודד שיתוף פעולה עם רשויות לאכיפת חוק ממדינות זרות כדי לסייע לפעילויות אכיפת החוק של האף.בי.איי בארה"ב.

אולם לדברי בכיר באף.בי.איי, שדיבר בעילום שם, נוכחותם של אנשי אף.בי.איי בשגרירויות ארה"ב יוצרת חיכוך בינם לנציגי הסי.איי.איי, שלא נאלצו להתמודד עמם בעבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully