וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברן רשמה רווח נקי של 19 מ' ש' ברבעון

גולן פרידנפלד

30.5.2001 / 15:52

כמו כן רשמה גידול של 50% ברווח התפעולי לעומת הרבעון המקביל; יו"ר הדירקטוריון: אני מרוצה מהתוצאות והן ישתפרו כשישתקפו ההכנסות מפרויקט טאואר

קבוצת ברן מסיימת את הרבעון הראשון עם רווח של 19 מיליון שקל, המשקף גידול של 7% לעומת הרבעון המקביל. מחזור ההכנסות הסתכם בכ-226 מיליון שקל, גידול של 8% לעומת הרבעון המקביל.

הרווח התפעולי גדל בכ-50% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-28.3 מיליון שקל, והוא מיוחס בעיקר לשיפור בשיעור הרווח הגולמי, שהסתכם ב-42.4 מיליון שקל לעומת 31.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי ברבעון מהווה 19% מההכנסות, לעומת שיעור ממוצע של הרווח הגולמי בשנת 2000 שעמד על 16%.

מאיר דור, יו"ר הדירקטוריון בקבוצה, מסר כי הוא מאוד מרוצה מהתוצאות של הקבוצה ברבעון, במיוחד בשל העובדה שהכנסות החברה מפרויקט בניית המפעל של טאואר סמיקונדקטור במגדל העמק עדיין לא באו לידי ביטוי, וכשהם יבואו לידי ביטוי תהפוך חטיבת המוליכים למחצה לחטיבה השנייה בגודלה בקבוצה. "למרות שההכנסות מפרויקט טאואר לא באו לידי ביטוי ברבעון, הראנו ברבעון רווח תפעולי נאה הגבוה בכ-50% מהרבעון המקביל ואני בטוח כי נעמוד בתחזיות הצמיחה שלנו עד לסוף השנה", הוסיף דור.

ברן דיווחה על מחיקה של 2.4 מיליון שקל בגין השקעותיה בחברת A.L.D הבורסאית , בה מחזיקה ברן בכ-50%. שווי המניות של A.L.D ירד באופן משמעותי ברבעון הראשון.

במסגרת חטיבת השירותים והייעוץ פועלת הקבוצה באמצעות תפן הנדסה אזרחית וחברת A.L.D הנסחרות בבורסה בתל אביב. A.L.D עוסקת בפיתוח כלי תוכנה ובמתן פתרונות בתחום ניהול האיכות והאמינות. הכנסות חטיבת הייעוץ מהוות כ-7% מסך מחזור המכירות של הקבוצה.

החטיבה שמניבה לקבוצה את מרבית ההכנסות היא חטיבת התקשורת (52% מסך ההכנסות) שלאחרונה הודיעה כי היא תפסיק את ההתקשרות עם חברת הלוויין YES בספטמבר השנה. הקשר עם חברת הלוויין צפוי להניב לברן הכנסות בסדר גודל של 200 מיליון שקל עד לספטמבר, וברור כי הכנסותיה של הקבוצה ייפגעו כאשר יפוג תוקפו של ההסדר ביניהן.

מהחברה נמסר כי החטיבה ממשיכה במגעיה ליצירת התקשרויות נוספות להקמת תשתיות תקשורת בחו"ל. דור סבור כי ייתכן ששיתוף הפעולה עם YES לא "ייחתך" בבת אחת, וכי החברות ימשיכו לשתף פעולה עוד כחודש-חודשיים לאחר ספטמבר.

חטיבות נוספות


חטיבת המוליכים למחצה מוחזקת על ידי הקבוצה בשיעור של 46.5%. החברה מבצעת עבודות בהיקפים גדולים בתחום תעשיית המוליכים למחצה, כשהגדול שבהם הוא המפעל החדש של טאואר סמיקונדקטור במגדל העמק, ושברן אמורה לקבל תמורת הקמתו סכום של כ-200 מיליון דולר, שיתפרש על פני השנתיים הקרובות. חטיבה זו הניבה לברן כ-11% מסך מכירותיה לעומת 9% מסך מכירותיה ברבעון הקודם.

לחברה 4 חטיבות נוספות. הראשונה, חטיבת תעשייה המציעה שירותי ניהול ותפעול למפעלים תעשייתיים. לחטיבה זו הסכם רב שנתי לתפעול מפעלה של חיפה כימיקלים ולדברי החברה "הכנסותיה מפעילות זו יציבות". חטיבה נוספת היא חטיבת הבינוי וההקמה המתמחה בעבודות פיקוח, הקמה וניהול פרויקטים בתחום התעשייה והתשתיות האזרחיות. חטיבת הבינוי מהווה כ-14% מהכנסות הקבוצה ברבעון הראשון.

חטיבת הטכנולוגיה הניבה רק 1% מההכנסות, ועוסקת בפיתוח ושיווק של מוצרים טכנולוגיים באמצעות חברת ברן-טק. במסגרת השקעותיה הטכנולוגיות של ברן היא מחזיקה ב-63.64% מהחטיבה, שפיתחה מערכת חניה סלולרית כאשר הפטנט רשום על ברן טכנולוגיות. דור מסר כי החברה עומדת לפני פיילוט שהיא אמורה לבצע למוצר בהולנד וכי במחצית השנייה של 2001 היא תבצע סבב גיוס הון. להערכתו של דור, הפיתרון שמספקת החברה הוא פיתרון יעיל שעיריית ברלין כבר אימצה אותו.

לקבוצה גם חטיבה לפיתוח עסקי העוסקת בייזום פרויקטים הנדסיים בחו"ל ובארץ, במסגרתה מחזיקה החברה בחברת נס-פאן שהיא הבעלים של מתחם בבאר שבע (52 דונם), שעליו פועל מרכז מסחרי שרובו מושכר ומניב לקבוצה הכנסות משכירות. חטיבת הפיתוח העסקי תרמה לקבוצה כ-5% מסך המחזור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully