וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסת: הסכם ז'נבה מסכן את ביטחון ישראל

14.2.2005 / 21:05

המליאה הצביעה בעד הצעותיהן של סיעות הליכוד ושינוי בדבר אי קבלת הבנות ז'נבה בכנסת. על פי הצעותיהן, ההבנות אינן רלוונטיות והן תוצאה של מגעים שהתנהלו ללא סמכות

הכנסת קיבלה הערב את הצעתה של סיעת הליכוד בדבר הסכם ז'נבה, על פיה "הסכם ז'נבה מהווה סכנה לביטחון ישראל ועתידה".

על פי הצעת הליכוד, שהתקבלה ברוב של 32 תומכים מול 23 מתנגדים, אותה הציג ח"כ גדעון סער, על הכנסת לדחות את הבנות ז'נבה, "שהינן תוצאות של מגעים שהתנהלו ללא סמכות, והכוללים ויתורים ישראליים גורפים המהווים סכנה לביטחון ישראל ולעתידה". לצד זאת, התקבלה הצעתה של סיעת שינוי להכריז על ההבנות כ"לא רלוונטיות", ברוב של 40 תומכים מול 24 מתנגדים.

הכנסת דחתה את הצעותיהן של הסיעות האחרות, ביניהן הצעת מפלגת העבודה, אותה הציג ח"כ איתן כבל, לפיה "הכנסת תראה בהסכם ז'נבה את אחד המאמצים המובילים בדרך לשלום". לדבריו, ההבנות קרובות למפת הדרכים בה המפלגה תומכת, ועל כן יש לקבלן.

ח"כ אבשלום וילן (יחד), אמר בהצעת סיעתו בכנסת, כי על הכנסת לראות בחיוב את מאמציה של החברה האזרחית לקדם את התהליך המדיני עם שותפים פלסטינים, המאמינים בשלום ובהידברות. עוד אמר וילן, אשר יו"ר סיעתו, יוסי ביילין, הוא מיוזמי הסכם ז'נבה, כי על הכנסת "לברך את יוזמת ז'נבה כשם שהיא מברכת על יוזמת המפקד הלאומי, ורואה בהן תרומה לקידום התהליך המדיני לקראת הסכם קבע שייחתם בסופו של דבר בין הנציגים הרשמיים של שני הצדדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully