וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמנכ"ל הכספים של בזק: עוד השנה יקוצצו חטיבות מטה ומספר המרחבים יקטן

גיא הדס

30.5.2001 / 13:22

אורן לידר אומר כי שינוי זה הוא חלק מתוכנית ההתייעלות של החברה; בזק תבצע גם שינוי מבני על ידי חלוקה למגזרים עסקי ופרטי


"כשאילן בירן מדבר על התייעלות וקיצוץ בהוצאות, הוא מתכוון לקיצוץ בחטיבות המטה וסגירת מספר מרחבים של בזק", כך אמר היום סמנכ"ל הכספים של בזק , אורן לידר. לידר הוסיף כי הפסדי החברות הבנות פחתו הרבעון לאחר שקיצצו בהוצאות, וברבעונים הבאים יימשכו הקיצוצים בחברה האם.

דירקטוריון בזק אישר לפני כחודשיים גיוס של 1.3 מיליארד שקל עבור פיצויי העובדים שיפוטרו במסגרת תהליך ההתייעלות שתעבור החברה. תהליך זה יסתיים עוד השנה, כשכבר בקרוב חטיבות שלמות ייעלמו ומרחבים יאוחדו.

מעבר לכך, לידר מוסיף כי השינוי האסטרטגי שתוכנן גם הוא יבוצע בקרוב. הכוונה היא לחלוקת הפעילות המסחרית לשני מגזרים, עסקי ופרטי, כך שבזק תתאים יותר לשינויים הצפויים בעקבות פתיחת שוק התקשורת לתחרות.

"השינוי העיקרי בדו"חות הכספיים של בזק הרבעון הוא השיפור שחל בתוצאות החברות הבנות. אומנם הן ממשיכות להציג תוצאות שליליות, אך הן שופרו מאוד מול הרבעון הקודם, בעיקר אלו של בזק בינלאומי שביצעה תוכנית התייעלות וההוצאות עברו רציונאליזציה".

לידר רואה גם שיפור בתוצאות הרבעון של YES, זאת למרות שבזק רשמה הרבעון הפסד של 54 מיליון שקל עקב החזקתה בחברת הלוויין. בזק גם הזרימה ברבעון הראשון של 2001 20 מיליון דולר לבזק בינלאומי, ובאפריל הוזרמו 18 מיליון דולר נוספים לחברת השיחות הבינלאומיות. עיקר הכסף מושקע על ידי בזק בינלאומי להרחבת פעילות האינטרנט.

לידר אומר שאחת ההצלחות של בזק היא בשמירה לאורך זמן של הוצאות מימון לא גבוהות. ברבעון זה הוצאות המימון הגיעו ל-51 מיליון שקל, זאת לעומת 131 מיליון שקל ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully