וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טלעד הרוויחה 1.2 מיליון שקל ברבעון הראשון - פי 6 מברבעון המקביל

רוני קורן-דינר

30.5.2001 / 12:15

הזכיינית הגדילה את הכנסותיה ב-6.7 מ' ש' יחסית לרבעון המקביל בעקבות החלפת ימי השידור; ברבעון ה-3 צפויות הכנסותיה לגדול בשל המעבר לשידור גם בשבתות


טלעד, זכיינית ערוץ 2, מראה רווחים נאים בסיכום הרבעון הראשון לשנת 2001. מדו"ח מעריב החזקות המתפרסם היום, עולה כי טלעד מציגה רווח נקי של 1.2 מיליון שקל ברבעון, פי 6 מרווחיה ברבעון המקביל אשתקד; "מעריב" מחזיקה ב-24% מטלעד.

גם מחזור ההכנסות של הזכיינית גבוה מהמחזור ברבעון המקביל; הכנסותיה הסתכמו לסך 63.7 מיליון שקל, לעומת 57 מיליון שקל ברבעון הראשון בשנת 2000 - גידול של כ-12%. הרווח הגולמי של החברה, בהשוואה בין שני הרבעונים המקבילים, גדל בכ-2.5 מיליון שקל, והסתכם בסך 7.2 מיליון שקל - גידול של כ-53%.

זאת, לאחר שבסיכום שנת 2000 הציגה טלעד תמונה עגומה ביותר: מרווח של 22 מיליון שקל ב-1999, ירדה לרווח של 3.1 מיליון שקל בלבד - ירידה של 85%. ברבעון הרביעי לשנת 2000 הציגה החברה הפסד של 7.6 מיליון, לאחר שברבעון המקביל אשתקד הרוויחה 1.78 מיליון שקל.

השינוי במצב הכספי מוסבר בעיקר בחילופי הימים בין זכייניות ערוץ 2. בינואר האחרון נפרדה טלעד מהשידור בימים שלישי ושישי, הנחשבים לפחות אטרקטיוויים, ועברה לשדר בימים שני וחמישי. ביום שישי שיעורי הצפייה נמוכים יותר באופן טבעי, בשל נטישת הצופים הדתיים - וכך נשארת הזכיינית עם יום חול אחד בלבד. שידורי קשת קיבלה לידיה את הימים הללו בינואר, ויצרה לוח משדרים "המתאים לצפייה משפחתית" כדבריה. ואולם, למרות השיפור היחסי ברייטינג, שיעורי הצפייה נותרו נמוכים והתחזיות לגבי רווחיה של קשת ברבעון הראשון אינן מעודדות.

ברבעון השלישי צפויים רווחיה של טלעד לעלות אף יותר, לאחר שבחודש אוגוסט הקרוב תקבל מידי רשת את השידור בימי שבת, ותשדר שלושה ימים בשבוע. בנוסף, הקימה טלעד מועדון הטבות למפרסמים בשם "מועדון השנתיים", ולפני פסח הודיעה על ביצוע עסקות בשווי כ-60 מיליון דולר במסגרת המועדון. המפרסמים החברים במועדון מקבלים עדיפות בשיבוץ בתוכניות מובילות, עדיפות במיקום במקבצים השונים, עזרה בתקופות החמות במקומות בלוח השידורים, וכן שיתופי פעולה חוץ מסכיים.

הרווחים מציגים תמונה מעודדת, אך אין ספק שגם טלעד תיפגע מהירידה המתמדת בשיעורי הצפייה, העומדת על 17%-20% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2000. בנוסף, על פי תחזיות שקיימות בידי הזכייניות, הן יספגו הפסדים בשיעור 80-140 מיליון שקל בשנה הראשונה לפעילות הערוץ השלישי. את ההערכה הזו הגדיר לפני מספר ימים סמנכ"ל הכספים של רשת, חיים זמל, כ"הערכה במקום טוב באמצע".

במארס האחרון הגדילו חלק מהשותפים בטלעד את חלקם בחברה, לפי שווי חברה של 30.5 מיליון דולר, באופן הבא: חברת הראל ביטוח , שבבעלות גדעון ויאיר המבורגר, מחזיקה 29% (במקום 15%), מעריב, מקבוצת הכשרת הישוב, הגדילה את חלקה מ-18% ל-24%, מגוויץ' 14%, ועוזי פלד, מנכ"ל טלעד ומייסדה, מחזיק ב-10% (במקום 7%). בעלת מניות נוספת היא גאון החזקות (23%), בראשות בני גאון, שרכשה לפני כחודשיים את חלקה של דסק"ש תמורת כ-6.5 מיליון דולר.

בנוסף לפעילות בערוץ 2 מחזיקה טלעד בזכויות השידור של ערוץ הסרטים MGM המשודר בטורקיה, וערוץ הבידור E המשודר בחברת הלוויין YES. כמו כן, היא מחזיקה ב-40% מאתר הספורט ONE.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully