וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כ.א.ל משקיעה 2.5 מיליון דולר בהשקת זהות תאגידית חדשה

נורית שר

30.5.2001 / 12:26

ההשקעה-לקראת פתיחת התחרות בין כרטיסי האשראי. סמנכ"ל השיווק: "בשנתיים הקרובות צפוי קיטון בגידול והוא יעמוד על 10 עד 12% בלבד לעומת כ-14% בשנים האחרונות


בעקבות פתיחת שוק כרטיסי האשראי לתחרות, וההחלטה כי שלוש חברות האשראי ייסלקו וינפיקו את כל סוגי כרטיסי האשראי, מוותרת היום כ.א.ל על המילה "ויזה" ומשמיטה אותה משמה הרשמי, שייקרא מהיום CAL.

החלפת שם החברה היא חלק ממהלך אסטרטגי שיווקי רחב, שנועד ליצור לחברה זהות תאגידית חדשה. עלותו הכוללת של מהלך זה, נאמדת בכ-2.5 מיליון דולר, מתוכם הושקעו 1.2 מיליון דולר במסע פרסום חדש. מלבד שינוי השם והשקת קמפיין, החליפה החברה גם את הלוגו שלה שעוצב בצבעי כחול ירוק, ויוטבע מעתה על כל מוצרי החברה.

במסגרת פתיחת שוק כרטיסי האשראי לתחרות, תוכל כ.א.ל להנפיק ולסלוק את מותג מסטרכארד בנוסף למותגי ויזה דיינרס, ועל כן היא מבקשת היום לבנות מותג מטרייה שירכז תחתיו את כל סוגי הכרטיסים.

גיל שפייזמן, סמנכ"ל עסקים ושיווק בכ.א.ל, מסר כי עד כה הדגש המרכזי בתחום כרטיסי האשראי הושם על היתרונות הפונקציונליים שלהם: "עד היום כרטיסי האשראי אופיינו בערך רגשי נמוך, בזיהוי לבנק ולא למוצר, ומעבר נמוך מחברה לחברה. המטרה כעת היא לבדל את המותג כ.א.ל ממותגים אחרים, באמצעות שיוך של תכנים אמוציונליים למותג".

הקמפיין שילווה את המהלך האסטרטגי השיווקי, הופק עבור החברה על ידי משרד הפרסום ראובני פרידן. הקמפיין יימשך חמישה שבועות ויכלול סרטון טלוויזיה, מודעות עיתונות ודיוור ישיר ללקוחות. משה ראובני, מבעלי משרד הפרסום, מסר כי האסטרטגיה הפרסומית של החברה תתבסס על ערך מרכזי של מימוש הפוטנציאל העצמי של האינדווידואל. זאת, בעקבות מחקרים וסקרים שבוצעו בסיוע חברת אינטרברנד העולמית, "החזון של המותג החדש הוא כי כל אדם ראוי למצות את החיים עד תום, והמשימה של כ.א.ל היא לספק ללקוח את האמצעים לנסות להגשים את שאיפותיו". הסביר ראובני.

הסיסמה שתלווה את הקמפיין - "CAL לרצות יותר", שתלווה במסר, "יש בך משהו ששואף ליותר, אל תוותר - לך על זה, אנחנו איתך".

סרטוני הטלוויזיה מציגים 3 סיטואציות בהן מגשימים 3 "טיפוסים" את רצונם: אב שרוצה לקחת את ילדו לפארק שעשועים במקום לשבת במשרד, מלצרית שחולמת לזכות באוסקר ואישה שנראית תולה כביסה, אך רוצה לשוט לבדה ביאכטה. אודי פרידן, גם הוא מבעלי המשרד, הסביר כי המותג החדש נבנה על בסיס ערכים של, "ייחודיות, החלטיות, שינוי ואמת, וישדר אווירה של הרמוניה, אופטימיות וקסם".

כזכור, לפני כשבוע יצאה תשלובת כרטיסי האשראי ישרכארט בקמפיין תדמיתי בעל מטרה זהה - להעמיד את התשלובת כמותג מטרייה לכל תתי המותגים אותם תשווק. את קמפיין ישרכארט, שעלה תחת הכותרת "ליהנות מהחיים", הפיק שלמור אבנון עמיחי Y&R בהשקעה של כמיליון דולר.

שוק כרטיסי האשראי בארץ מונה כ-3.6 מיליון כרטיסי אשראי כשקבוצת כ.א.ל מחזיקה 1.5 מיליון כרטיסים (ויזה ודיינרס). מחזור העסקאות בשנת 2001 צפוי להגיע ל-80 מיליארד שקל המהווים גידול של 14% מהשנה הקודמת. יחד עם זאת, שפייזמן מדגיש כי בשנתיים הקרובות נהיה עדים לקיטון בצמיחה, שיעמוד על 10%-12%, בעיקר בשל המצב הכלכלי והפוליטי בארץ.

לפי תחזיות כ.א.ל, בשנים 2003 - 2004 תחזיק החברה בנתח השוק המוביל עם 37%, כשאחריה ישרכארט עם 35% ולאומי עם 28%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully