וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף יורד ב-1.8%; כור מאבדת 2.4%

גולן פרידנפלד

30.5.2001 / 12:04

הפסדי כור הסתכמו ב-956 מיליון שקל; מניית בנק המזרחי ממשיכה לרכז את המחזור הגבוה ביותר בבורסה, שמסתכם ב-1.6 מיליון שקל בעקבות מכירת מניות עובדי הבנק


לאחר ירידות השערים אמש בנאסד"ק בשיעור של 3.3% שבאו על רקע חוסר ההצלחה בקיומה של הפסקת האש (לעת עתה), הבורסה יורדת הבוקר בכ-1.5%. הפחתת הריבית מאתמול בשיעור של 0.2% לא תאמה את הציפיות של מרבית הגופים במשק, שציפו להורדת ריבית חדה יותר. ואולם, להערכת מספר גופים בשוק ההון לא השפיעה הורדת הריבית המינורית על הבורסה והיא לא צפויה להשפיע גם היום.

מדד המעו"ף רושם ירידות של 1.8%, מדד תל אביב 100 יורד אף הוא בשיעור של 1.6% ומדד התל-טק מצטרף לירידות ומאבד כ-2.5% מערכו.

מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, רמי דרור, סבור כי הירידות אמש בנאסד"ק מבליטות את חולשתו של מדד הטכנולוגיה האמריקאי, שכן הן באו על רקע פרסום נתונים חיוביים (עלייה במדד בטחון הצרכנים). להערכתו, הבורסה התל אביבית הושפעה מאוד לאחרונה מהנאסד"ק, וחולשתו של האחרון תביא גם לחולשתה של הבורסה המקומית.

כור מדווחת הבוקר על הפסד ענק בסך של 956 מיליון שקל ברבעון, מתוכו, 208 מיליון שקל מיוחסים למחיקות של החברה בחברת אי.סי.איי . הפסד הענק גורם לירידות של 2.4% במניה, שמרכזת מחזור של חצי מיליון שקל.

מניית בזק לא מתרגשת יתר על המידה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה היום, ובהם היא מדווחת על רווח של 71 מיליון שקל ברבעון, המשקף ירידה של 24% ברווחים לעומת הרבעון המקביל.

מניית בנק המזרחי מרכזת היום עניין שבא לידי ביטוי במחזור המסחר הגבוה בבורסה ושמסתכם ב-1.6 מיליון שקל, ויורדת ב-0.17%. המחזורים הגבוהים באים על רקע המשך השתחררות החסימה של מניות עובדי הבנק (אותן קיבלו במסגרת הצעת המכר של המדינה). המניה ירדה אתמול רק ב-0.9% וריכזה מחזור ער, כך שלמעשה ברור שיש מישהו שקונה את הסחורה שמכרו העובדים בשוק, ופעילים בשוק העריכו כי בעלי השליטה בבנק הם אלו שעמדו בצד הקונים.

גם בקבוצת אי.די.בי נרשמות ירידות שערים בשעה זו, כאשר מניית דסק"ש ו אי.די.בי פיתוח מאבדות כ-1.8%, מניית אי.די.בי אחזקות יורדת ב-2.3% ומניית כלל תעשיות יורדת בשיעור הנמוך ביותר בקבוצה בשיעור של 0.6%.

מרבית המניות הדואליות פתחו את יום המסחר בפערי ארביטראז' שליליים, כאשר מניית טבע שפתחה פער של 2.1% יורדת בשעה זו בשיעור של 2.27%, מניית טאואר יורדת בשיעור של 1.5% ומניית סאיטקס עם פער של 2.8% יורדת בשיעור של 2%.

מניית אלביט הדמיה שפתחה פער שלילי בבוקר עולה דווקא בשיעור של 2.3%.

מניית מחשוב ישיר עדיין אינה מגיבה לדוחו"ת הכספיים של החברה שפורסמו הבוקר, ובהם דיווחה החברה על הפסדים של 3.7 מיליון שקל ועל ירידה של 10% בהכנסות לעומת הרבעון הקודם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully