וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: צפי לירידות שערים בעקבות הנאסד"ק

גולן פרידנפלד

30.5.2001 / 8:54

כור מדווחת על הפסד ענק של 956 מיליון שקל; בזק צפויה לעורר עניין לאחר שדיווחה על ירידה של 24% ברווחיה, לרבעון שהסתכמו ב-71 מיליון שקל

לאחר ירידות השערים אמש בנאסד"ק בשיעור של 3.3% שבאו על רקע חוסר ההצלחה בקיומה של הפסקת האש (לעת עתה), צפויה הבורסה היום להמשיך בירידות השערים שאיפיינו אותה אתמול. הפחתת הריבית מאתמול בשיעור של 0.2% לא תאמה את הציפיות של מרבית הגופים במשק, שציפו להורדת ריבית חדה יותר, אולם להערכת מספר גופים בשוק ההון לא השפיעה הורדת הריבית המינורית על הבורסה והיא לא צפויה להשפיע גם היום.

מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, רמי דרור, סבור כי הירידות אמש בנאסד"ק מבליטות את חולשתו של הנאסד"ק, שכן הן באו על רקע פרסום נתונים חיוביים (עלייה במדד בטחון הצרכנים). להערכתו הבורסה התל אביבית הושפעה מאדד לאחרונה מהנאסד"ק, וחולשתו של האחרון תביא גם לחולשתה של הבורסה המקומית.

כור מדווחת הבוקר על הפסד ענק בסך של 956 מיליון שקל ברבעון, מתוכו 208 מיליון שקל מיוחסים למחיקות של החברה בחברת אי.סי.איי . הפסד הענק ישפיע ככל הנראה על ביצועי המניה, שצפויה לרכז היום מחזורים ערים במיוחד. בנוסף, פותחת החברה פער ארביטראז' שלילי של 1.7%.

בזק צפויה לבלוט היום על רקע הדו"חות הכספיים שפרסמה בלילה, ובו היא מדווחת על רווח של 71 מיליון שקל ברבעון, המשקף ירידה של 24% ברווחים לעומת הרבעון המקביל.

גם מניית בנק המזרחי צפויה לרכז היום עניין רב, לאור המשך השתחררות החסימה של מניות עובדי הבנק (אותן קיבלו במסגרת הצעת המכר של המדינה). המניה ירדה אתמול רק ב-0.9% וריכזה מחזור ער, כך שלמעשה ברור שיש מישהו שקונה את הסחורה שמכרו העובדים בשוק, ופעילים בשוק העריכו כי בעלי השליטה בבנק הם אלו שעמדו בצד הקונים.

מרבית המניות הדואליות ייפתחו את יום המסחר בפערי ארביטראז' שליליים, כאשר מניית טבע פותחת פער של 2.1%, מניית אלביט הדמיה פותחת פער של 3.7%, מניית טאואר עם פער של 1.5% ומניית סאייטקס עם פער של 2.8%.

מנגד פותחות מניית מג'יק עם פער חיובי של 3.5%, ומניית פארדיים גיאופיזיקל פותחת אף היא פער חיובי של 2.4%.

מניית מחשוב ישיר צפויה להגיב היום לדוחו"ת הכספיים של החברה שפורסמו הבוקר, ובהם דיווחה החברה על הפסדים של 3.7 מיליון שקל ועל ירידה של 10% בהכנסות לעומת הרבעון הקודם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully