וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסון "ורסאי": עיריית ירושלים התפשרה בתביעות נגד בעלי האולם

30.5.2001 / 7:33

לפחות בשני מקרים הגישה העירייה תביעות בנוגע לצווי סגירה ועבודות בנייה, והסכימה להתפשר; צווי בית המשפט נדחו לתקופות ארוכות; החתן, אסי דרור: "דבר לא יקל עלי או ירפא אותי"


מבדיקה של שתי תביעות שהגישה עיריית ירושלים נגד בעלי אולם "ורסאי" עולה כי העירייה היא זו שהסכימה להתפשר ולהגיע להסכמי טיעון עם הבעלים בנוגע לארכות לצווי סגירה או להפסקת עבודות הבנייה. עובדה זו סותרת את הודעות העירייה מאז האסון, כי היא מתקשה לאכוף את סמכותה על המבנים, משום שבתי המשפט מצמצמים את הצווים.

"הארץ" מפרסם כי ב-1991 הגישה העירייה תביעה נגד בעלי האולם בכמה סעיפים, ביניהם עבודות בנייה בניגוד לצו בית משפט והפעלת אולם שמחות ללא רישיון עסק. מפרוטוקול בית המשפט עולה כי העירייה הסכימה לדחות את הצווים בשנה וחצי, בתמורה להודאת הנאשמים באישומים.

ב-1993 הגישה העירייה כתב אישום נגד אחד מבעלי האולם על בניית מדרגות חיצוניות מברזל ללא אישור. התובע ביקש להטיל קנס וצו לפירוק המדרגות, אבל הסכים לדחייה של חצי שנה, כדי לאפשר קבלת אישור. השופט דחה את מועד צו ההריסה בשנה, וגזר על בעל האולם קנס של 400 שקלים.

דובר העירייה, חגי אליאס, אמר בתגובה: "אין לעירייה עניין לנהל קרב נגד הנהלת בתי המשפט. אין לעירייה ספק כי במקרים רבים נוטים בתי המשפט לגלות סלחנות כלפי עברייני חוק רישוי עסקים וחוקי התכנון והבנייה, ולא פעם כופים השופטים על העירייה להגיע לפשרה בניגוד לדרישתה המקורית".

"אני מוכה אשמה, ולא יעזרו כל ההסברים"

חילופי ההאשמות והחקירה לנסיבות האסון הם הדברים האחרונים שמטרידים עכשיו את החתן, אסי דרור. את ימיו הוא מבלה ליד מיטתו של אשתו הטרייה, קרן, שנפצעה באורח בינוני באסון וסובלת משברים באגן. "את כל מה שהיה לי ממילא הפסדתי, ושום דבר כבר לא ניתן להשיב לי", אמר ל"ידיעות אחרונות". "דבר לא יקל עלי. דבר לא ירפא אותי. הכאב הגדול הוא שלי. אומרים שזה אסון לאומי? בשבילי זה לא אסון לאומי, אלא אסון פרטי. איבדתי קרובים, ודודים וחברים - את היקרים לי מכל. ואם מחפשים קורבנות בסיפור, אז גם קרן ואני קורבנות".

כבר בליל האסון החל אסי להתנצל בפני הפצועים ולדבריו, הוא לא יכול להשתחרר מרגשות האשמה: "אני מוכה אשמה, ולא יעזרו כל ההסברים הפסיכולוגיים שמנסים עכשיו למכור לי. כולם אומרים לי, 'אתה לא אשם', אבל אני אמרתי להם לבוא לחתונה הזו. בעצמי עברתי מבית לבית, ובמו ידיי חילקתי את ההזמנות. רציתי לראות שם את כולם. אני יודע שאני לא צריך להרגיש אחראי - אבל כך אני מרגיש".

"רציתי לעשות את האירוע הכי מדהים בעולם, ותראו מה קרה לי בגלל תאוות בצע של אנשים", אמר והוסיף: "הכל בסיפור הזה הוא כסף. השחיתות הגדולה היא של כל האנשים שעשו כסף על הגב שלי. זה מה שהורג אותי, שהסיפור הזה הוא סיפור של כסף".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully