וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'רנוי: "המשטרה מבקשת להפליל אותי בכל מחיר"

הארץ

29.5.2001 / 20:27

איש העסקים הרוסי חשוד כי סייע לגד זאבי לרכוש מניות בזק שלא כדין; בצהריים, הגיב צ'רנוי לראשונה במסיבת עיתונאים בת"א להאשמות המיוחסות לו

מאת ניקול קראו

"היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יחב"ל) היא המקור היחיד לכל החקירות המתנהלות נגדי ברחבי העולם. לשום משטרה בעולם אין שום חומר עלי חוץ מהשמצות שהתקבלו מישראל". כך טען איש העסקים מיכאיל צ'רנוי, במסיבת עיתונאים שכינס היום (שלישי) בצהריים. צ'רנוי חשוד בסיוע לאיש העסקים גד זאבי, שנחקר בחשד לרכישת מניות בזק שלא כדין. לשניים מיוחסות עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

צ'רנוי האשים את משטרת ישראל בכלל ואת יחב"ל בפרט כי לא היו זקוקות למשפט כדי להרשיעו וכדי למרר את חייו, לא רק בישראל אלא בכל העולם. לצורך המחשה, הציג צ'רנוי מסמך מסווג - בקשה לעזרה משפטית משלטונות שווייץ, בו מבקשת פרקליטות המדינה בישראל לקבל מידע אודות צ'רנוי. "צ'רנוי ידוע כדמות מרכזית בפשע המאורגן הרוסי", ציטט צ'רנוי מהמסמך, "פעולותיו הפליליות הכוללות בין היתר פשע מאורגן, הלבנת כספים וסחיטה נחקרות על ידי משטרת ישראל ועל ידי השלטונות ברוסיה, אירופה וצפון אמריקה.

בידי משטרת ישראל מצוי מידע בדבר מעשי רצח, חטיפה וסחיטה שבוצעו בפקודת צ'רנוי". צ'רנוי ציין כי הבקשה לקבל את המידע נדחתה כיוון שהיתה כללית מדי באשר לחשדות המיוחסים לו וכאשר נשלחה השלמה לבקשה זו, "היא עברה דיאטה רצחנית", כהגדרתו, וישראל הסתפקה רק במידע לצורך הבאתו למשפט על קבלת אזרחות ישראלית במרמה. צ'רנוי טוען כי מדובר במגמה להפלילו בכל מחיר. פרקליטו, עו"ד אמנון זכרוני, פנה ליועץ המשפטי לממשלה וביקש להעמיד את לקוחו לדין לאלתר כיוון שרק כך יוכל, לדבריו, להוכיח את חפותו ולנקות את שמו.

המשטרה טוענת בתגובה כי האשמותיו של צ'רנוי הן "מגוחכות, חסרות כל אחיזה במציאות ואינן ראויות כלל לתגובה". דוברת המשטרה הוסיפה כי "היחב"ל ימשיך בחקירתו העניינית והמקצועית וכי כל ניסיון להטות את הנושא המרכזי מהחקירה לא יצלח".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully