וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דומינו'ס מוכיחה שניתן להרוויח ממזון מהיר: עברה לרווח של 840 א' ש'

ליאור כגן

29.5.2001 / 18:50

מחזור ההכנסות של דומינו'ס פיצה נשאר יציב ברבעון ברמה של 16.4 מ' ש'; המעבר לרווח בעיקר בזכות התייעלות הרשת


רוב עסקי המזון המהיר לא מצליחים בארץ. פיצה האט דיווחה לפני מספר ימים על קשיי נזילות, דנקן דונטס נמצאת בתהליכי פירוק, ושאר רשתות המזון המהיר מתקשות להציג תוצאות עסקיות טובות על רקע ההאטה במשק והמצב הבטחוני הרעוע שמדיר את רגלי הקונים.

אולם, מהדו"חות הכספיים של חברת אומני מותגי מזון , המפעילה את רשת דומינו'ס פיצה בארץ, עולה כי הרשת הצליחה לעבור לרווחיות, בעיקר בעקבות התייעלות. מחזור המכירות של הרשת נשאר דומה לרבעון המקביל - 16.4 מיליון שקל, אולם בשורה התחתונה הסתכם הרווח הנקי של 29 הסניפים ברחבי הארץ של דומינו'ס פיצה ב-841 אלף שקל, לעומת הפסד של 1.65 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ההכנסות של אומני מותגי מזון הסתכמו ב-14.4 מיליון שקל, לעומת 14.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח של אומני קוזז ל-584 אלף שקל, לעומת הפסד של 1.8 מיליון שקל, בעקבות השקעה ברשת חדשה לממכר פלאפל.

ההתייעלות של דומינו'ס פיצה באה לידי ביטוי בירידה בשיעור תצרוכת החומרים מסך ההכנסות. ברבעון הראשון של 2001 עמד מספר זה על 21.2%, לעומת 23.5% מההכנסות ברבעון המקביל. שיפור נרשם גם ברווח הגולמי, שהיווה ברבעון הראשון 16.4% ממחזור ההכנסות, או 2.4 מיליון שקל, לעומת 12.8% ברבעון המקביל.

דומינו'ס פיצה צימצמה גם בהוצאות הפרסום שהסתכמו ברבעון הראשון ב-385 אלף שקל בלבד, לעומת 1.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של אומני מותגי מזון הסתכם ב-800 אלף שקל ברבעון הראשון, לעומת הפסד של כמיליון שקל ברבעון המקביל.

אומני מותגי מזון הציגה גם תזרים חיובי של 2.3 מיליון שקל מפעילות שוטפת, לעומת תזרים שלילי של כ-2 מיליון שקל בסוף שנת 2000. בחברה מעריכים כי הזרמת ההון של 5 מיליון שקל שהתבצעה במהלך שנת 2000 והשנה, יחד עם השיפור בתוצאות התפעוליות, יביאו לשיפור בתזרים המזומנים ובמצב הכספי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully