וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראמקו ממשיכה להפסיד את כספם של המשקיעים בהשקעות בני"ע

שלומי גולובינסקי

29.5.2001 / 16:58

קופת המזומנים של 482 מיליון שקל הניבה הוצאות מימון של 2.3 מיליון שקל בדרך להפסד רבעוני של 5.3 מיליון שקל

קופת המזומנים הגדולה של שותפות חיפושי הנפט ישראמקו , שהסתכמה בסוף שנת 2000 ב-482 מיליון שקל, שוב לא הצליחה להניב תשואה חיובית במהלך הרבעון הראשון של השנה.

לעומת זאת, יתרות הענק של ישראמקו הניבו הוצאות מימון (במקום הכנסות מימון) של 2.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2001. אז איך בדיוק קרה הפלא?

מסתבר כי בישראמקו שוב נפלו בהשקעת כספם של המשקיעים, שאמור להיות מיועד להשקעה במיזמי חיפושי נפט וגז, בניירות ערך.

ההשקעה הזו, שגבתה מחיר של למעלה מ-10 מיליון שקל ברבעון האחרון של 2000, ממשיכה לפגוע בביצועי תיק ההשקעות של השותפות. מלבד ההשקעות הכושלות בניירות ערך, הפסידה ישראמקו עוד 2.3 מיליון שקל בעיקר בגין הוצאות סקרים סיסמיים בחזקת מד יבנה וברשיונות גל.

את הרבעון הראשון של השנה מסיימת ישראמקו עם הפסד נקי של 5.3 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 11.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, אז נהנתה מהכנסות מימון של 13 מיליון שקל.

ישראמקו מדווחת כי במהלך הרבעון הראשון נמשך המיפוי הסיסמי לצורך הכנת פרוספקטים למטרות גז בשכבות הפליאקון והמיוקן, ברשיון מד אשדוד. מיפוי זה מבוסס על סקר סיסמי תלת מימדי (3D) שבוצע בדרום הרישיון.

במקביל, ברשיון מד יבנה הצפוני מעט יותר המשיך המפעיל, חברת בריטיש גז, בעבודות גיאולוגיות במטרה לאתר מאגרי גז נוספים בשטח החזקה.

בהקשר למו"מ עם חברת החשמל לאספקה של גז טבעי, הודיעה חברת החשמל לבריטיש גז כי לא תמשיך לנהל מו"מ לרכישת גז ממנה ומשותפותיה הישראליות (בהן ישראמקו וקבוצת MEE), משום שכמות הגז במאגריה אינה מספיקה לצרכיה של חברת החשמל. לטענת קבוצת ישראמקו ובריטיש גז, נפלו פגמים וכשלים מהותיים בהליך הבחירה של הספקים, אולם בשלב זה הן נמנעים מנקיטת צעדים כנגד חברת החשמל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully