וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכשרת הישוב ביטוח: רווח של 2.5 מ' ש' - ירידה של 44% לעומת הרבעון המקביל

גולן פרידנפלד

29.5.2001 / 15:25

ההכנסות מביטוח כללי עלו בכ-400% והסתכמו ב-4.3 מ' ש'; בהתאם לשינוי בדרישה בחוק להון העצמי של חברות הביטוח, נוצר לחברה גירעון בסך 24.7 מ' ש' ביחס לדרישה החוקית

חברת הכשרת הישוב ביטוח, שהיא החברה הבת של הכשרת הישוב אחזקות ביטוח הבורסאית, מדווחת על רווח של 2.5 מיליון שקל ברבעון, המהווה ירידה של 44% לעומת הרבעון המקביל.

הרווחים מביטוח כללי הסתכמו ב-4.3 מיליון שקל לעומת כמיליון שקל ברבעון המקביל. רווחי החברה מביטוח חיים הסתכמו ב-3 מיליון שקל - ירידה של כ-40% בהשוואה לרבעון המקביל. החברה רשמה הפסד מפעולות אחרות שהסתכם ברבעון ב-1.5 מיליון שקל לעומת רווח של 2.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הכנסות החברה מהשקעה בביטוח חיים ירדו והסתכמו ב-8.3 מיליון שקל לעומת 20.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הירידה, לדברי החברה, נובעת ממצבו הנתון של שוק ההון שהתאפיין בירידות חדות בשערי המניות.

הוצאות החברה בביטוח חיים הקשורות לעמלות והנהלה וכלליות גדלו בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-35 מיליון שקל לעומת 31 מיליון שקל ברבעון הקודם. מרבית הגידול מיוחסת לעלייה בעמלות החברה המשקפת גידול במכירותיה מאז ראשית השנה (שכן מרבית מסכום העמלות משולמת בשנים הראשונות), ולהערכת החברה גידול זה יבוא לידי ביטוי בהגדלת תיק ביטוח החיים בעתיד.

בנוסף דיווחה החברה על גידול בתביעות מקרי המוות ונכות בשיעור של כ-235%, ובכך הביא לעלייה בהכנסות מאפיק זה מסכום של 1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל לעומת סכום של 4 מיליון שקל בתקופת הדו"ח.

"במהלך שנת 2000 זיהתה הנהלת החברה את מגמת הירידה ברווחיות בענף הביטוח הכללי ונקטה במספר צעדים שמטרתם לבלום את הירידה ברווחיות והחזרת הרווחיות לענף", כך נכתב בדו"ח הדירקטוריון של החברה. אם לשפוט על פי התוצאות בפועל, הרי שאומנם גדלו הרווחים מביטוח כללי בשיעור מרשים (400%) לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות מהשקעות בביטוח כללי בתקופת הדו"ח הסתכמו ב-11.1 מיליון שקל לעומת 9.5 מיליון שקל ברבעון המקביל, ובעצם משקפות את מה שקרה באפיקים הסולידיים ברבעון לעומת מה שקרה באפיקים המנייתיים באותה תקופה, כפי שבאו לידי ביטוי בהשקעות מביטוח חיים. הגידול ברווחיות ההשקעות נובע מהרכב השקעות הסולידי ומתשואות עודפות ברבעון מאפיקים אלו שהושקעו מכספי הביטוח הכללי.

בהתאם לשינוי הדרישה מחברות הביטוח לגבי ההון העצמי נוצר לחברה גרעון בהון העצמי ביחס לדרישה החדשה בסך של 24.7 מיליון שקל. החברה נדרשת לכסות גרעון זה ב-3 חלקים שווים עד לסוף שנת 2003.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully