וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליקוי אבטחה חמור נחשף בנמלי תעופה בארה"ב

8.2.2005 / 16:47

נוהל "צ'ק-אין" מקוון מאפשר לאנשים להדפיס שני כרטיסי עלייה למטוס ולעלות לטיסות בזהות בדויה. דובר מינהל הביטחון בתעופה: זה יכול לקרות, אבל יש אמצעי ביטחון אחרים

טרוריסטים עלולים לנצל חור במערך האבטחה של נמלי התעופה בארה"ב, כך מדווח המגזין המקוון "סלייט". במוקד הבעיה עומד נוהל שנועד להקל על נוסעים עסוקים – צ'ק-אין מקוון.

בנוהל זה, מבצעים צ'ק אין וירטואלי מול מסך המחשב ומדפיסים בבית את כרטיס העלייה למטוס. הכרטיס המודפס, הכולל ברקוד ייחודי, מאפשר לנוסע לעבור את קווי האבטחה בשדה התעופה. את המטען מוסר הנוסע על המדרכה, מחוץ לטרמינל. נוהל זה קיים עוד מלפני פיגועי ה-11 בספטמבר, אולם אחרי הפיגועים החלו חברות רבות לנקוט בו, על מנת להקל על הנוסעים ולפצותם על הזמן הנגזל בשל נוהלי האבטחה שהוחמרו.

על פי הדיווח של "סלייט", כרטיס העלייה למטוס, המודפס בבית, נבדק רק פעמיים בשדה התעופה. בפעם הראשונה משווה איש ביטחון את כרטיס העלייה לתעודה מזהה כלשהי, ומוודא שהשמות תואמים. אולם בדיקה זו אינה כוללת סריקה אלקטרונית של הברקדו שעל גב הכרטיס, ולכן אין אפשרות לוודא שהשם אינו מופיע ברשימת האסורים לטיסה. הסיבה לכך היא שבעמדות הביקורת הביטחוניות הללו עוברים נוסעים של חברות טיסה רבות, שלהן מערכות מחשב שונות היוצרות ברקודים שונים.

הבדיקה השנייה של הכרטיס מתבצעת ממש לפני הכניסה למסלול ממנו ממריא המטוס. בהזדמנות זו נסרק כרטיס העלייה למטוס, אולם אז כבר אין צורך להציג תעודה מזהה. הסוכנים בעמדה זו אפילו מדגישים בפני הנוסעים, שחלקם עדיין אוחזים בתעודותיהם מתוך מודעות לנוהלי ביטחון, כי בשלב זה כבר אין צורך להציג תעודה מזהה.

לפיכך, בשום שלב בתהליך העלייה למטוס לא מתבצעת השוואה בין כרטיס העלייה למטוס, לתעודה מזהה ולרשימת האסורים לטיסה. טרוריסט יכול להדפיס שני כרטיסי עלייה – אחד שיתאים לתעודה מזהה שברשותו, והשני עם שם אחר, שלא "יקפיץ" את המאגר הממוחשב של שמות אסורים לטיסה.

מומחה אבטחה שסירב להזדהות אמר לכתב המגזין, כי שיטה זו מבטלת לגמרי את יעילות בדיקת הזהות. גם ניקו מלנדז, דובר מינהל הביטחון בתעופה במשרד לביטחון פנים בארה"ב, הודה כי "משהו כזה יכול לקרות", אך טען כי "אפילו אם מישהו יעבור בשם בדוי, הוא עדיין צריך לעבור דרך גלאי מתכות, סריקת תיקים, וכל יתר אמצעי הביטחון הגלויים והסמויים, הן בשדה התעופה והן על המטוס עצמו". מלנדז ציין כדוגמא את מערכות הסריקה הביומטריות, שכעת נמצאות בשלבי ניסוי, ואמורות לזהות הבעות פנים ורשתיות עין. מלנדז אמר כי בשלב זה, אין למנהל כוונה לשנות את הנוהל כך שתתבצע סריקה של הברקוד בעת ובעונה אחת עם השוואה למסמכי זיהוי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully