וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג טיפס ל-4.387 שקלים

נתן שבע

8.2.2005 / 15:41

מנהל חדר המט"ח בבנק ירושלים, מעריך כי הדולר עשוי להיחלש לרמה של 4.35 שקלים ומטה בעקבות המשך ההתפתחויות הכלכליות והמדיניות ולמרות פערי הריבית הנמוכים

הדולר היציג עלה ב-0.37% לרמה של 4.387 שקלים על רקע המשך התחזקותו בעולם. מחדרי העסקות נמסר על מחזורים בינוניים, כשאת מרבית המסחר מרכז המגזר הבנקאי. היורו איבד 0.21% ל-5.601 שקלים.

הדולר ממשיך להתחזק בעולם אל מול המטבעות העיקריים. ההתחזקות באה על רקע דבריו של נגיד הבנק הפדרלי האמריקאי, אלן גרינספאן, כי הוא מאמין שהגירעון במאזן התשלומים בארה"ב יתייצב. בנוסף, הנשיא בוש הגיש אתמול תוכנית קיצוץ בתקציב הפדרלי, הכוללת קיצוץ של כ-9% בגירעון בתקציב הפדרלי. בשעה זו נסחר הדולר ביציבות אל מול היורו ברמה של 1.275 דולר ליורו. לפני יותר מחודש נסחר הדולר ברמות שפל של 1.36 דולר ליורו, כלומר מאז הוא התחזק בכ-6%.

פערי הריביות בין השקל לדולר, שעומדים על 1%, והתחזקותו של הדולר בעולם לא מרגשים בינתיים את שוק המט"ח המקומי. המחזורים ממשיכים להיות בינוניים והסטיות נמוכות. במרבית חדרי העסקות מעריכים כי החדשות האופטימיות מהכיוון המדיני ממשיכים לתרום לחוסנו של השקל.

איתן אדמוני, מנהל חדר המסחר בבנק ירושלים, העריך הבוקר כי למרות פערי הריבית, המשך ההתפתחויות המדיניות והמשך השיפור בנתוני המקרו עשויים להחליש את הדולר לרמה של 4.35 שקלים ומטה. "בעולם אנו רואים תיקון טכני בלבד על רקע נאום גרינספאן, כך שלהערכתי הדולר יחזור להיחלש כל עוד השוק לא ימצא אינדיקציה כי אכן הגרעונות יצומצמו", מציין אדמוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully