וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ריבלין ופורז הקפיאו היוזמה למיזוג הכבלים בחקיקה - עד לבדיקת הממונה

הארץ

29.5.2001 / 10:28

שטרום מעריך כי למרות ההשקעות הכבדות בתשתית, חברות הכבלים יחזרו לרווחיות ב-2003

הדר חורש

שר התקשורת, ראובן ריבלין, ויו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אברהם פורז, החליטו להקפיא את היוזמה למיזוג חברות הכבלים באמצעות חקיקה, עד להשלמת הבדיקות של בקשת המיזוג על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים ושמיעת מסקנות הבדיקה. ריבלין ופורז תומכים בהיענות מהירה לבקשת המיזוג של הכבלים, ובעבר הם איימו לאפשר את המיזוג בחוק, תוך עקיפת סמכותה של הרשות להגבלים, הממונה על פי חוק על אישור מיזוגים במשק.

על ההקפאה הוחלט בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר בלשכת שר התקשורת. בישיבה השתתפו גם הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, היועץ המשפטי של משרד התקשורת, ד"ר יזהר טל, ויו"ר מועצת הכבלים והלוויין, דורית ענבר.

שטרום הבהיר לריבלין ולפורז כי לרשות להגבלים עסקיים אין עדיין עמדה בעניין המיזוג וההחלטות יתבססו, בין היתר, על תוצאות הבדיקה הכלכלית והטכנולוגית שנערכת בימים אלה. שטרום העריך כי למרות שחברות הכבלים נדרשות להוצאות כבדות לצורך שיפור התשתית והתאמתה לשירותי התקשורת החדשים וכן להשקעה ניכרת ברכישת ממירים והפצתם במחיר מסובסד למנויים, צפויות כל החברות לחזור ולהציג רווחים ב-2003.

מנתונים אלה עולה כי חברות הכבלים אינן זקוקות למיזוג כדי להימנע מקריסה כלכלית. חברות הכבלים לא נימקו את בקשת המיזוג בקשיים כלכליים אלא בהתארגנות לקראת מתן שירותי תקשורת מתחרים לשירותי התקשורת של בזק.

ריבלין ופורז אמרו בישיבה כי הם מתכוונים להשלים את תיקון 24 לחוק הבזק, המאפשר לשר התקשורת להעניק לחברות הכבלים רישיון תקשורת קבוע, עד סוף יולי 2001. ריבלין ביקש משטרום לזרז את השלמת הבדיקה הכלכלית, על מנת שיהיה אפשר לדון בה במסגרת הדיונים על תיקון החוק ועל מנת לבדוק אם יש צורך בחקיקה כדי לקדם את נושא המיזוג.

חברות הכבלים יידרשו לקבל אישור למיזוגן גם ממועצת הכבלים והלוויין. בקשת המיזוג עדיין לא הוגשה למועצה, ונציגי חברות הכבלים הודיעו למשרד התקשורת כי הן מתכוונות להגיש את הבקשה בימים הקרובים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully