וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערב הסעודית מנהלת הסברה ברשת נגד הטרור

רויטרס

6.2.2005 / 18:32

השר לעניינים איסלאמיים אמר בכנס נגד הטרור בריאד, כי מדינתו מנהלת דיאלוג עם טרוריסטים כדי לשכנעם בטעותם. היוזמה כוללת "קו חם" עבור משפחות צעירים שעלולים להצטרף לאל-קאעדה

מסע הסברה שמנהלות הרשויות בערב הסעודית נגד הטרור הצליח לגרום ליותר מ-250 אוהדי הפעילות המיליטנטית לשנות את דרכיהם. כך אמר היום השר הסעודי לעניינים איסלאמיים צאלח עבד אל-עזיז אל-שייח'. היוזמה כוללת ייעוץ ישיר ו"קו חם" עבור משפחות, שבניהן עלולים להצטרף לארגון אל-קאעדה.

"המשרד לעניינים איסלאמיים יצא במסע הסברה באינטרנט כדי לנהל דו-שיח עם אנשים אלה", אמר אל-שייח' בוועידה בינלאומית לפעולות נגד הטרור, הנערכת בימים אלה בערב הסעודית, מדינה הנאבקת בתומכי אל-קאעדה הפעילים בתחומה. "ניהלנו דיאלוג עם 800 מהם, ולמעלה מרבע מתוכם השתכנעו", אמר, "השאר ממשיכים להיות בקשר".

"האינטרנט הוא שדה פורה למטרות אלה. השתמשנו באתרים איסלאמיים ותרבותיים רבים כדי להפיץ את המודעות לסכנה שבטרוריזם", הוסיף השר.

מאז פיגוע ההתאבדות המשולש בריאד במאי 2003, פעלו הרשויות הסעודיות נגד אנשי אל-קאעדה ואנשי הדת שתמכו בהם בפומבי. הממשלה הסעודית יצאה גם במסע הסברה תקשורתי נגד אלימות, שניסה לשכנע הורים במדינה להיות מודעים יותר לסימנים המעידים על הימשכות בניהם לקבוצות לוחמניות, בתוך ערב הסעודית או בעיראק השכנה, שם נאבקות קבוצות חמושים בחיילי ארה"ב.

השימוש ברשת נפוץ ביותר בקרב הקבוצות הלוחמניות. לפחות שני מגזינים ברשת, הקשורים לאל-קאעדה, גרמו להידלקות נורות אדומות בקרב מומחי ביטחון, אשר טוענים כי אתרים מסויימים ברשת הפכו ל"כיתת לימוד וירטואלית".

ערב הסעודית מארחת בוועידה מומחי ביטחון ומודיעין מלמעלה מ-50 מדינות. מטרת הוועידה לגבש אסטרטגיות משותפות למאבק בטרור, ובאמצעותה יכולה ערב הסעודית להציג את הצלחותיה ואת שיתוף הפעולה שלה עם המערב.

לרגל הוועידה פתח המשרד לעניינים איסלאמיים קו חם "עבור כל מי שחפץ בעזרה והדרכה בשאלת הקיצוניות", כך השר אל-שייח'. "אם אב אינו יודע כיצד לפתור בעייה דומה עם בנו, הוא יכול להיעזר בקו הישיר למשרד", אמר השר.

הממלכה הסעודית היא בית התנועה הדתית הווהבית, המואשמת תדיר בעידוד חוסר-סובלנות ויצירת סביבה המאפשרת לקיצוניות הדתית לשגשג. אל-שייח' אמר, כי משרדו העביר בשלוש השנים האחרונות 25 הנחיות למטיפים, להקדיש את דרשותיהם במלואן להוקעת הטרור.

במשך השנה האחרונה, ערכו אנשי דת במשרד לעניינים איסלאמיים דיונים עם "טרוריסטים", כדי לשכנע אותם בטעויותיהם, אמר השר.
"מרביתם רצו להמשיך במגעים, מכיוון שאיננו מטפלים בסוגייה הזו מתוך התנשאות. יותר מ-250 איש שוכנעו באמצעות שיטות אלה", הוסיף אל-שייח', שתיאר את הדיון כ"אחד מול אחד". לא ברור אם כוונתו היתה לפגישות פנים אל פנים או להחלפת הדעות ברשת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully