וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד עו"ד אבי אלתר מתכנן להנפיק בתל אביב

הארץ

29.5.2001 / 7:41

מדובר בהנפקה ראשונה של משרד עורכי דין; מוערך ב-75 מיליון שקל; המחזור של הפירמה - 30-40 מיליון שקל

מאת בן-ציון ציטרין

משרד עורכי הדין ד"ר אבי אלתר ושות' מתל אביב פתח בהליכים לקראת הנפקתו בבורסה הישראלית, לפי שווי המוערך ב-75 מיליון שקל. טיוטה ראשונית של תשקיף להנפקה כבר מתגבשת.

אם תצא לפועל ההנפקה - הכרוכה בסוגיות אתיות שונות - יהיה זה צעד תקדימי. נכסיה של הפירמה הם מוניטין בלבד, וכך גם יצוין על כריכת התשקיף. תהיה זו הפעם הראשונה שבה יינתן ערך כספי קונקרטי למוניטין של בעלי מקצועות חופשיים.

הערכת השווי לפירמה - המובילה בתחום המיסוי בישראל - בוצעה לפי מכפיל 2.5 סולידי של נותני שירותים, וכן לפי השוואה לפירמות בסדרי גודל דומים העוסקות באותם תחומים בחו"ל. הערה בטיוטה מציינת כי על פי חישובים אחרים עשוי שוויו של המשרד להגיע ל-100 מיליון שקל. המחזור השנתי של הפירמה מסתכם ב-30-40 מיליון שקל.

ההנפקה המתוכננת לציבור היא בשיעור של 25%, וכן מתוכננת הענקת אופציות לעובדים. בד בבד בוחן אלתר אפשרות למיזוג עם משרד רואי חשבון ישראלי הקשור עם אחת מחמש רשתות המשרדים הגדולות בעולם, או עם משרד עורכי דין מוביל, כחלק מההנפקה.

משרד עורכי הדין ד"ר אבי אלתר ושות' נוסד ב-90' ונחשב בשנים האחרונות למשרד המוביל בישראל בתחום המיסוי. אלתר כיהן בעבר כסגן נציב מס הכנסה וכיועץ המשפטי של האגף. הוא ידוע בקשריו הטובים במערכת ובפתרונות המס היצירתיים שהוא מציע ללקוחותיו, שהם מהגדולים במשק. המשרד מטפל גם בעברייני צווארון לבן ובשנים האחרונות פיתח התמחות מיוחדת בענפי ההיי-טק והנדל"ן. המשרד מעסיק 42 עובדים, מחציתם עובדים מקצועיים, מהם 10 עורכי דין ו-10 מתמחים. הוא צוין בראש רשימת עורכי הדין הישראלים המתמחים במיסוי, בפרסום השנתי האירופי אודות 500 המשרדים הגדולים והמובילים ביבשת.

בטיוטה מצוין כי העובדים המקצועיים במשרד משיגים תפוקה שנתית לעובד הגדולה מהממוצע בענף. על פי נתוני לשכת עורכי הדין, תשואת עורך דין במשרד מסחרי היא כמיליון שקל לשנה. במשרד אלתר מניבים העובדים המקצועיים תשואה שנתית גבוהה פי 3-4 - ומכאן נגזר שוויה של הפירמה על פי אחד המודלים.

אלתר קיים באחרונה שיחות בנושא ההנפקה עם עו"ד דוד חודק ממשרד גרוס, קליינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', המתמחה בהנפקות. הוא אף פנה לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין לקבלת חוות דעת אודות ההיבטים האתיים הקשורים בהנפקה לציבור של חברת עורכי דין.

עורך דין יכול להקים חברה שנושאת את שמו למתן שירותים משפטיים, אך כיום חברת עורכי דין מוגבלת בהנפקת מניותיה רק לעורכי דין חברי לשכת עורכי הדין. לדעת אלתר ויועציו המשפטיים, חוק יסוד: חופש העיסוק גובר על כללים אלה, ומאפשר לחברת עורכי דין להנפיק לציבור הרחב. לדעתם, השינוי בעולם בהיערכות משרדי עורכי דין ורואי חשבון ומיזוגים ביניהם, ושינויים בישראל בכל הנוגע לפרסום אישי של עורכי דין, מאפשרים לנקוט גישה ליברלית בכללי האתיקה של הלשכה ולאפשר לחברת עורכי דין להנפיק את מניותיה לציבור הרחב.

בטיוטת התשקיף הראשונית של אלתר מצוין כי המשרד כפוך לכללי האתיקה של לשכת עורכי הדין ולהוראות רשות ניירות ערך והבורסה בכל הנוגע לפרסום שמות לקוחות, שכר טרחה הנגבה מהם תחומי ייעוץ והטיפול בהם. עוד מצוין כי מוטל חיסיון על שירותים שאינם מחייבים חשיפה הניתנים ללקוחות.

בכיר בלשכת עורכי הדין אמר כי התהליך שבו משרדי עורכי דין נהפכים לרשתות גלובליות ואף מתמזגים עם משרדי רואי חשבון הוא בלתי נמנע, וכי הצעד הבא של משרד כזה הוא ליהפך לארגון שירותים גדול ולעבור הנפקה. ואולם לדבריו, מדובר במהלך עתידי שאפילו משרדי ייעוץ של רואי חשבון בינלאומיים עדיין לא עברו, למעט אחד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully