וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

300 נופשים פונו בגלל דליקה סמוך לפארק הירדן

28.5.2001 / 8:20

מכבי האש הצליחו להשתלט על מוקדי אש רבים בשריפה בפרוזדור ירושלים; כ-2,000 דונם חורש טבעי עלו באש; המשטרה עצרה שלושה חשודים בהצתת האש בהרי ירושלים

שלוש מאות נופשים פונו הלילה מפארק הירדן בעקבות שריפה גדולה שפרצה סמוך למקום. חמש כבאיות פועלות לכיבוי החורש הטבעי שעלה באש, בסיוע שוטרים שפינו את הנופשים. הכבאים הזמינו תגבורת של כוחות כיבוי נוספים.

במקביל, כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על מוקדי אש בשריפה שפרצה בהרי ירושלים והתגברו על הסכנה שהשריפה תפגע בקו החשמל הראשי לבירה. כיבוי הדליקה באזור התעכב בגלל שהכבאים התמקדו בכיבוי האש מתחת לקו המתח הגבוה. האש שכובתה אחר הצהריים סמוך למושב צלפון נדלקה מחדש, אולם בבוקר השתלטו הכבאים על השריפה והצליחול לכבותה. דליקה פרצה גם בין צומת האלה לצור הדסה. שוטרי משמר הגבול עצרו שני בדואים ופלסטיני החשודים כי הציתו את השריפה בהרי ירושלים. השלושה סיפרו שהבעירו מדורה כדי להכין קפה, והאש יצאה משליטתם. הציוד להכנת הקפה לא נמצא על ידי החוקרים.

הבוקר הצליחו כוחות הכיבוי למנוע את התפשטות האש. עד כה נשרפו אלפיים דונם בשריפה ליד היישוב מטע.

במהלך השריפה אתמול פינו הכבאים 28 מבתי מושב צלפון במהלך השריפה מחשש לסכנה לחייהם. כביש הגישה למושב עלה כולו באש והיה אפוף בעשן כבד. בשלב מסויים היתה סכנה שהאש תתפשט גם לכיוון קיבוץ הראל הסמוך. שני מטוסי כיבוי של חברת "כימניר" ושני מסוקי חיל האוויר סייעו אף הם לכבאים.

שריפות נוספות היו היום מדרום לטול כרם ובגוש תל מונד. במספר מקומות נגרם נזק לרכוש חקלאי. בדליקה בנווה שאנן בחיפה חולץ בשלום ילד שנשאר לבד בבית. הרקע לאירוע לא ידוע עדיין.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully