וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארגוני המורים: אסור לשתף פעולה עם לבנת

3.2.2005 / 0:06

במכתב שכתבו הארגונים למנהלים, נאסר עליהם להשתתף בישיבות הסברה בעניין המלצות ועדת דברת. המורים לא ינצלו בשלב זה את נשק השביתה, כדי ששביתת הנמלים לא תאפיל עליה

ארגוני המורים מזהירים מורים ומנהלים מלשתף פעולה עם משרד החינוך בעניין יישום המלצות ועדת דברת, ואוסרים עליהם להשתתף בכינוסים ובישיבות הסברה בעניין הדו"ח. בערוץ 1 דווח, כי במכתב שכתבו הארגונים למנהלים נאמר, כי כל מנהל או מורה שירצה להשתתף בכינוסים, צפוי לקבל מכתבי אזהרה ונזיפה.

ארגוני המורים עדיין מסרבים להיפגש עם שרת החינוך, לימור לבנת, כדי לדון במסקנות הוועדה שפורסמו כבר לפני חודש. במקביל נערכים שני הצדדים למאבק ממושך, שצפוי להיפתח סביב יישום המסקנות.

בטיוטת התוכנית האסטרטגית של ארגוני המורים לסיכול התוכנית, מה-30 בינואר, מפורטים הצעדים שמתוכננים על ידי המורים: ניתוק מתקשורת וכינוסים שמארגנים משרד החינוך והשלטון המקומי, הקפאת נשק השביתה בשלב זה, כדי ששביתת הנמלים שעלולה לפרוץ לא תגזול את תשומת הלב הציבורית, כנס של חברי מרכז הליכוד נגד לבנת, שתארגן מנהלת בית ספר חברת המפלגה, וכן סיוע מיו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, שירתום למאבק את ההסתדרות, בנק הפועלים, קופת חולים וארגונים עובדים נוספים במשק.

במשרד החינוך מעריכים שצפוי מאבק לא קל. מחשש לשביתה ארוכה במערכת החינוך, פרסם המשרד מכרז לצורך "ארגון וביצוע פעולות עם תלמידים במצבי חירום". משמעות המכרז היא גיוס מדריכים תוך 48 שעות. שיוכלו להפר את שביתת המורים.

השרה לבנת אמרה לערוץ 1: "אנחנו קוראים להם – בואו נתחיל במשא ומתן. מראש להחליט שאי אפשר להתחיל - זה לא מקובל". בקול ישראל דווח, כי לבנת אמרה אתמול בכנס של מנכ"לים במשרדי הממשלה, כי מסקנות ועדת דברת ייושמו כבר בשנת הלימודים הבאה.

בתגובה נמסר מארגוני המורים, כי הם מוכנים לפתוח במו"מ בכל עת, בתנאי שייערך בתום לב, ללא איומי חקיקה ויישום חד צדדי של מסקנות הוועדה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully