וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקצינים שהודחו בשל סרבנות עותרים לבג"ץ

2.2.2005 / 7:17

אנשי המילואים של חטיבת בנימין, שכינו את פקודת הפינוי "בלתי חוקית בעליל שאסור לחייל לבצעה", טוענים שאינם סרבנים. הרמטכ"ל לא מקבל את הטענה ודחה ערעור שהגישו לו

קציני חטיבת בנימין שהודחו מתפקידם בגלל סרבנות, עותרים לבג"ץ. זאת לאחר שהרמטכ"ל משה יעלון דחה את ערעורם וכתב להם: "פעלתם תוך ניצול מעמדכם הצבאי ותוך שימוש בצבא כבימה לקיום דיון מדיני ופוליטי... העובדה שנעשו כמה ניסיונות לבוא עמכם בדברים ולשכנע אתכם בדרכי נועם, אך אתם עמדתם על הצהרותיכם, מהווה אפילו סיבה לחומרה".

סא"ל במילואים חיים מורד, מחותמי מכתב הקצינים, אמר לקול ישראל, כי מטרת הפניה לבג"ץ היא לבטל את ההדחה. "אנחנו בהגדרה לא מסרבים פקודה, לא סירבנו ואנחנו גם נגד סירובי פקודה... אנחנו לא מוותרים, כי אנחנו חושבים שעל מנת למנוע את כל הדילמות שקיימות היום, צריך לקיים את החלטת הקבינט, להוציא את צה"ל מכל נושא הפינוי".

אך הרמטכ"ל לא מקבל את הטענה כי הקצינים לא מסרבים. לדבריו, התייחסות הקצינים לפקודת הפינוי כאל פקודה בלתי חוקית בעליל, שאסור לחייל לבצעה, משמעה אחד - סירוב לבצע את הפקודה. "המכתב נושא אופי פוליטי", כתב להם הרמטכ"ל, "תוכן המכתב וההצהרות שבו חורגים באופן מעמשותי מעצם הרצון להביע דאגה מפני המתרחש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully