וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

א.מ.ת מחשוב: גידול של 23% בהכנסות ברבעון אך ירידה של 26% ברווח הנקי

אלי דניאל

27.5.2001 / 11:19

הירידה ברווח נובעת בעיקרה מהעלייה בהפסדי החברות המוחזקות; מנכ"ל החברה: "התוצאות העסקיות של החברה משקפות את ההאטה הפוקדת את שוקי ההיי-טק בעולם"

חברת א.מ.ת מחשוב, הנמצאת בשליטת שרגא שחק, יעקב ולטר וראובן שריפט, פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, מהם עולה כי הכנסות החברה ברבעון - ממכירות, שירותים ועמלות - צמחו בכ-23% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בכ-59 מיליון שקל.

הרווח הגולמי של החברה עלה בכ-12% לעומת הרבעון המקביל והסתכם בכ-19.3 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-32.7%, לעומת שיעור רווח גולמי של 36% ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של החברה גדל בכ-18% והסתכם בכ-7 מיליון שקל.

בשורה התחתונה הרוויחה החברה ברבעון הראשון סך של כ-3 מיליון שקל - ירידה של כ-26% לעומת הרווח הנקי אשתקד. הירידה ברווח הנקי נובעת בעיקרה מגידול משמעותי, המסתכם בכ-800 אלף שקל, בחלקה של החברה בהפסדי החברות המוחזקות.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 הסתכם בכ-102.6 מיליון שקל - כ-55% ממאזן החברה. מניית החברה נסחרת בבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-122 מיליון שקל.

מנכ"ל החברה, שרגא שחק, מסר כי "התוצאות העסקיות של החברה משקפות את ההאטה הפוקדת את שוקי ההיי-טק בעולם". שחק הוסיף, בהתייחסו לגידול בהכנסות החברה, כי "הגידול בהכנסות מבטא את הרחבת פעילותה של החברה בכל התחומים: מכירות חומרה, הן של סאן והן של קומפאק, שירותים, תמיכה ומיקור חוץ. הגידול המתמשך בתוצאות העסקיות של החברה הוא ביטוי לאמון הרב של קהילת המחשבים בחברת א.מ.ת מיחשוב, במוצריה ובשירות הניתן ללקוחותיה".

א.מ.ת מחשוב עוסקת במתן פתרונות מחשוב לסביבת שרת/לקוח ולסביבות מחשוב מגוונות. כמו כן, החברה עוסקת ביבוא, שיווק, הפצה ומכירה של מחשבים, תחנות עבודה, ציוד היקפי, מוצרי תוכנה ומוצרים נלווים אחרים המיוצרים ו/או נמכרים ע"י סאן מיקרוסיסטמס , איי פלאנט (IPlanet) וקומפאק. בנוסף, החברה משקיעה בחברות היי-טק המצויות בתחילת דרכן (השקעה זו מתבצעת באמצעות קרן ההון סיכון ניורון, בה שותפה החברה).

ראוי להזכיר כי בתחילת החודש הגיעה החברה להסכם עם IBM לפיו תפיץ מקצת ממוצרי IBM בישראל באמצעות החברה הבת, אינטרסיס. הסכם זה צפוי להניב לחברה הכנסות שנתיות של יותר מ-13 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully