וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וויליאם בורוז ויהושע סימון הם מאותו שנתון?

27.5.2001 / 10:57

רואי וולמן עם הסקירה השבועית של המתרחש בשוק המו"לות, שבוע לפני פתיחת שבוע הספר העברי

שבוע ימים לפני פתיחת שבוע הספר העברי, ניתנת בזאת רשימה ארוכה במעט יותר של המאורעות הגדולים החלים בשוק המו"לות:

הוצאת בבל עושה עימנו שני חסדים במקביל. במסגרת פרויקט הנשמת כתביו של דוד אבידן יוצא לאור הספר הראשון "ברזים ערופי שפתיים", שהוא גם אסופת שיריו הראשונה של אבידן שיצאה בשנת 1954 כשהוא כבן 20. בנוסף משתחרר לעולם העברית ספרו השני של ז'ורז' פרק "איזה טוסטוס קטן עם כידון מצופה כרום", המגולל את עלילותיה של חבורה פריזאית שמנסה לעזור לגיבור להשתמט מהשירות הצבאי באלגי'ריה.

הוצאת שדוריאן מטיחה בקהל הקוראים המנומנם שני כותרים חדשים. הראשון, בכורה בשפת הקודש לסופר הביט המנוח וויליאם ס. בורוז עם יצירתו המפורסמת מכל "ארוחה עירומה", השני - ספר שירים ראשון של יהושוע סימון, "אזרחים לאומיים".

אהרן מגד מתקאמבק בהוצאת זמורה-ביתן עם "עד הערב", נובלה המשרשרת את זרם מחשבותיו של ספרן מבוגר שפוטר מעבודתו ונזרק מביתו, במהלך אודיסאה בת יממה אחת בתל אביב. ועוד בזמורה ביתן - הפעם חומרים מוכרים יותר - "שוב, אהבה" מאת דוריס לסינג המספר על מנהלת תיאטרון לונדונית מבוגרת החווה התאהבות מחדש בשני בחורים צעירים.

"זערורס" הוא ספר סיפורים של ורד טל הרואה אור בספרית הפועלים. שישה סיפורים, ביניהם "פייגלה" זוכה תחרות הסיפור הקצר, שיאפשרו למעוניינים לנשום את אוויר הפסגות של צפת ולטעום משהו מן המסתורין העוטה אותה.

הוצאת כרמל תופסת תאוצה ומשחררת עוד שני פריטים. "הקול הוא אחר" - מסות פרי עטו של שמעון זנדבנק על קשרים ומקבילות בין השירה העברית והאירופית, ו"ערמוני אשתקד", ספר פרוזה של ההיסטוריון הישראלי הבינלאומי צבי אנקורי. בכרך ראשון מתוך שניים הנכתב מזווית התבוננות של נער, נפרשת סאגת דורות שמתחילה במזרח אירופה ומסתיימת בישראל.

הוצאת ידיעות אחרונות ממשיכה לפתח את אסכולת רב המכר הפמיניסטי. אחרי שולמית גלבוע ויוכי ברנדס שעשו חיל במצעדים, מגיחה בסדרת פרוזה יפעה ונדנברג שטרית עם "בתים טובים" - רומן מכתבים המציב במרכזו נערה מבית טוב עם לב פרוע ושמבטיח לעסוק במושגים גדולים כמו בית, מהות נשית וטבעה של האשה היוצרת.

ולסיום ספר עיון מבית הוצאת הקיבוץ המאוחד - "הדעה האחרת" של אמין אל-מהדי, פובליציסט מצרי בועט המצדד בעמדה דיסידנטית כלפי הכוחות הראקציונים שבמצרים, מתוך תפיסה כי אלה מביאים לנחשלות ולפיגור החברתי הפושים בחברה המצרית, ומונעים ממנה לחתור לדמוקרטיה ושלום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully