וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נעצר מנהיג מפלגת האופוזיציה הראשית במצרים

רויטרס

30.1.2005 / 15:02

איימן נור, מנהיג מפלגת "מחר", נעצר בחשד שזייף את מסמכי בקשת ההכרה במפלגתו. אשתו ותומכיו: זו עלילה פוליטית, מפלגת השלטון מפחדת מתחרות. מובארק מחזק ההערכה שירוץ לכהונה חמישית

חבר בכיר באופוזיציה במצרים נעצר למשך ארבעה ימים לחקירה באישום פלילי, שאשתו ותומכיו טוענים כי נתפר ממניעים פוליטיים.

חסינותו הפרלמנטרית של איימן נור, מנהיג מפלגת גאד (מחר), ניטלה ממנו אמש. שוטרים לקחו אותו לחקירה עם צאתו מבניין הפרלמנט.

משרד התובע הכללי הורה לעצור אותו לארבעה ימים כדי לחקור טענות לפיהן רבים מן המסמכים שהגיש בבקשה להכרה במפלגתו היו מזויפים.

אולם אשתו, ג'מילה איסמעיל, אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס כי הטענות הומצאו כדי להכתים את שם מפלגתו של נור, שהיא הגדולה במפלגות באופוזיציה עם שישה מחוקקים.

"העניין כולו הוא פוליטי. זו קנוניה פוליטית עלובה מאד, שנועדה לפגוע בתדמית המפלגה. ברור שהמשטר אינו יכול לסבול מפלגה אמיתית כלשהי".

מובארק: "מעשיי הם המצע שלי"

נאג'ד אל בוראי, יו"ר התנועה לפיתוח דמוקרטי, אמר שיש לו ספקות באשר לאמינות האישומים, וכי להערכתו הם הומצאו בשל האיום שעשויה מפלגתו של נור להוות.

"הם מפחדים מתחרות פוליטית בין המפלגה הלאומית הדמוקרטית השלטת למפלגת גאד בעתיד. זו רק הרגשתי", הוסיף, "אבל הממשלה החלה להפעיל לחץ על כל מי שמדבר ברצינות על רפורמות פוליטיות".

בוראי, הצפוי להימנות על צוות ההגנה המשפטי של נור אם יואשם בסופו של דבר, אמר כי לא היה לנור כל צורך לזייף מסמכים, וכי כמשפטן הקפיד נור שכל המסמכים יהיו תקינים.

בסימן נוסף לרגישות הגוברת של המשטר בנוגע לפעילויות מצד האופוזיציה במהלך שנת הבחירות הנוכחית, עצרו הרשויות המצריות שלושה אנשים ל-15 יום כדי לחקור טענות שהם חילקו ביריד ספרים בקהיר עלונים נגד כהונה חמישית לנשיא חוסני מובארק.

מובארק רמז לאחרונה, לאחר תקופה של אי-בהירות, כי אכן ירוץ לכהונה חמישית ברציפות. "מצע הבחירות שלי כבר פורסם והוא מיושם בכל יום. אינני חדש בזירה, ומעשיי הם המצע שלי".

הפרלמנט המצרי צפוי לבחור במובארק כמועמד היחיד, ולעם המצרי יישאר רק להצביע בעדו או נגדו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully