וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושר קיצוץ 3% מתקציבי משרדי הממשלה

30.1.2005 / 14:38

הקיצוץ יממן את הסכמי הקואליציה עם העבודה ויהדות התורה, ולא יכלול את תקציבי הרווחה, הרפורמה בחינוך ותוכניות ההבראה ברשויות. ארגונים סביבתיים דרשו למנוע קיצוץ בתקציב הסביבה

הממשלה אישרה לקצץ 3% בתקציבי כל המשרדים, כדי לממן את הסכמי הקואליציה עם העבודה ויהדות התורה, שעלותם כ-800 מיליון שקלים. 13 שרים תמכו בקיצוץ ושמונה התנגדו. הקיצוץ לא יכלול את תקציבי הרווחה ואת הכספים למימון הרפורמה בחינוך ותוכניות ההבראה ברשויות המקומיות.

ארגוני הסביבה קראו לראש הממשלה, אריאל שרון, למנוע ממשרד האוצר לבצע קיצוץ נוסף בתקציב המשרד לאיכות הסביבה. ראשי הארגונים הסביבתיים פנו יחד אל שרון והפצירו בו ליישם את תפיסתו הסביבתית גם בתקציב המדינה ולבטל את הקיצוץ, האמור לעלות לדיון בישיבת הממשלה היום.

לדברי הארגונים הסביבתיים, ראש הממשלה הפגין בחודשים האחרונים רגישות מיוחדת לנושאים סביבתיים, שכללה בין היתר התבטאויות למען שימור הסביבה (בפתיחת נתיבי איילון השבוע) ובאישור תוכנית פארק איילון ללא בניה למגורים. כעת מבקשים הארגונים, כי שרון ימנע קיצוץ עמוק נוסף בתקציב המשרד, העלול להוות "מכת מוות", לדבריהם, ליכולת התפקוד שלו. לדבריהם, גם במצב הנוכחי נפגעת יכולתו של המשרד להגן על תושבי המדינה מהזיהומים הסביבתיים.

תקציב המשרד לאיכות הסביבה עומד, לאחר הקיצוצים הקודמים, על סכום של כ-204 מיליון שקלים, שהוא נמוך יותר (במחירים נומינליים) מתקציבו בשנת 2000. הקיצוץ המוצע על ידי האוצר הוא בסך 3.2 מיליון שקל. ואולם, הקיצוץ יחול רק על תקציב הפעולות של המשרד, העומד כיום על כ-50 מיליון ש"ח בלבד, מכיוון שכ-75% מתקציב המשרד הוא קשיח ומיועד להוצאות על שכר ודיור. לפיכך, בפועל מדובר בקיצוץ גדול פי כמה מאשר ליתר המשרדים.

ראשי ארגוני הסביבה הגדולים קיימו דיון בנושא התקציב עם השר שלום שמחון ביום חמישי האחרון. בפגישה השתתפו נציגים מארגון הגג "חיים וסביבה", עמותת אדם טבע ודין, החברה להגנת הטבע, עמותת "צלול", מרכז השל, ידידי כדור הארץ, "גרין-פיס" וארגון "מגמה ירוקה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully