וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רובע חלונות אדומים עשוי לקום בבריטניה

26.1.2005 / 15:32

מועצת עיריית ליברפול שוקלת לאשר מיסוד מחוז שניתן יהיה לרכוש בו שירותי מין באופן חוקי בלילות. הזונות ירשמו בעירייה ויוכלו לקבל ייעוץ בריאותי וסוציאלי

החזון לבניית מחוז חלונות אדומים ראשון בבריטניה, מתקרב בצעד נוסף למימוש, בעקבות קיום דיון בעניין היום במועצת העיר ליברפול. על-פי התוכנית תאושר זנות באחד מחמישה מחוזות בעיר בין השעות 20:00 ל-2 לפנות בוקר. אם תאושר ההחלטה, תפנה העירייה לממשלת בריטניה להכריז על המקום כרובע חלונות אדומים באופן רשמי.

התומכים בהצעה אומרים, כי כך ניתן יהיה לשלוט בזנות ולשמור על בטחונן של הנשים העובדות. כך גם ניתן יהיה להרחיק את הזנות מאיזורים אחרים בעיר. מועצת העיר מבקשת לנהל אזור ייחודי כזה בו יפעלו אנשי בריאות בכדי לגמול את הפרוצות מסמים. כל חמשת המחוזות הנבחנים, מדווחת רשת סקיי הבריטית, מוגדרים כאזורי תעשייה, מרוחקים משכונות מיושבות, בהן נשים תמימות מוטרדות על-ידי גברים המבקשים לקנות יחסי מין.

הזנות בבריטניה אינה מנוגדת לחוק, אולם שידול לזנות אסור. על כן ידרוש ביצוע התוכנית שינוי בחוק. הרעיון לאזור שכזה גובש לאחר בחינת מיזמים דומים בהולנד ובגרמניה, אשר מחקרים הראו כי קיומם הביאו לירידה משמעותית בעבירות הסמים ובאלימות. כל אשה עובדת תירשם בעירייה וכך תוכל לקבל יעוץ מהשירותים הסוציאליים ושירותי הבריאות. על פי סקר שנערך בעיר 83% מהתושבים תומכים בהחלטה אולם אם תאושר, מבטיחים המתנגדים לנקוט בצעדים משפטיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully