וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעת ענק יצוגית נגד בנק המזרחי

26.1.2005 / 12:22

בתביעה נטען כי הבנק גובה 200 שקלים "עמלת שעבוד רכב", כשלמעשה הבנק לא מבצע את רישום השעבוד במשרד הרישוי. הנזק המוערך ללקוחות: כ-12 מיליון שקלים

עורכי הדין איתי בסיס ורועי רוזן הגישו תביעה ייצוגית לבית המשפט המחוזי בת"א כנגד בנק המזרחי, להשבת עמלה לרישום שיעבוד שהבנק גבה בניגוד לחוק כאשר כלל אינו מבצע רישום כזה.

עפ"י כתב התביעה הבנק גובה מלקוחותיו 200 שקלים תחת הכותרת "עמלת שעבוד רכב במשרד הרישוי" וזאת כאשר הבנק כלל אינו מבצע את רישום השעבוד בפועל במשרד הרישוי אלא יבואן הרכב בעצמו.

מכתב התביעה עולה כי גביית העמלה בבנק מתבצעת באופן הבא:
עבור "רישום שעבוד אצל הרשם" גובה הבנק סך של 155 שקלים שהינם אגרה שעוברת כולה ל"רשם המשכונות".

עבור "רישום שעבוד הרכב" במשרד הרישוי גובה הבנק ישירות מחשבונות לקוחותיו 200 שקלים.

לטענת התובעים, גביית העמלה עבור ביצוע פעולה שהבנק אינו מבצע, מהווה גביית כספים שלא כדין תוך הטעיית התובעים וציבור לקוחותיו של הבנק. התובעים מעריכים את מספר השעבודים הממוצע שמבצע הבנק בשנה בכ-12,000 שעבודים, עפ"י תחשיב ב-7 שנים האחרונות ביצע הבנק המזרחי 84,000 שעבודים בממוצע.

בכתב התביעה נאמר עוד כי מאחר שהבנק גובה עמלה של 200 שקלים עבור הרישום במשרד הרישוי אותו הוא אינו מבצע, הרי שסך הנזק שנגרם לחברי הקבוצה מסתכם ב-16,800,000 שקל בהפחתה של 25% מסך השעבודים וזאת כיוון שישנם גופים אחרים המשעבדים רכבים, מעריכים התובעים כי סכום הנזק שנגרם לחברי הקבוצה הוא 12,600,000 שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully