וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיים אביב גייס 43 מיליון ד' לפרדיקס פרמצוטיקלס

עודד חרמוני

25.1.2005 / 14:06

פרדיקס משתמשת בשיטות מבוססות מחשב לצורך גילוי ופיתוח תרופות אתיות חדשות למגוון רחב של מחלות. החברה הוקמה בשנת 2000 על ידי אביב, ד"ר סילביה נוימן וד"ר אורן בקר

פרדיקס פרמצוטיקלס (Predix Pharmaceuticals), חברה המתמקדת בגילוי ובפיתוח תרופות אתיות חדשות למגוון רחב של מחלות שהוקמה בישראל בשנת 2000 על ידי חיים אביב, ד"ר סילביה נוימן וד"ר אורן בקר, השלימה את סבב גיוס ההון השלישי בהיקף של 43 מיליון דולר. את סבב הגיוס, שהסתיים בחיתום יתר, הובילו קרנות ההון סיכון Forward Ventures, Boston Millennia Partners ו-CMEA Ventures, שזו להן ההשקעה הראשונה בחברה. בסבב הנוכחי השתתפו משקיעים חדשים נוספים - Novel Bioventures, Yamanouchi, Yasuda ו-JAFCO Ventures, כמו גם משקיעים ותיקים שהשתתפו בסבבי הגיוס הקודמים של החברה, ובכללם קבוצת יוזמה הישראלית,OrbiMed Advisors LLC, S.R. One, HBM Bioventures ו-PA Consulting.

"אנו שמחים כי הצלחתה של פרדיקס לנצל את הטכנולוגיה הייחודית שלה לגילוי ופיתוח תרופות אתיות חדשניות איפשרה לנו למשוך קבוצת משקיעים מן השורה הראשונה," אמר ד"ר מייקל קאופמן, נשיא ומנכ"ל פרדיקס. "ההון שגוייס בסבב המימון הנוכחי יאפשר לנו להמשיך את הפיתוח הקליני של התרופות המובילות שלנו ובמקביל להתמקד בגילוי ובפיתוח פרה-קליני של תרופות אתיות נוספות".

פרדיקס היא חברה לגילוי ופיתוח תרופות אתיות המשתמשת בשיטות מבוססות מחשב לגילוי תרופות הנקשרות לקולטני GPCR ולתעלות יוניות. מאז הקמתה גילתה החברה מספר תרופות חדשניות, ששתיים מהן מצויות כבר בשלב הניסויים הקליניים בבני אדם. בשנת 2004 השלימה פרדיקס בהצלחה שלושה ניסויים קליניים שלב ראשון (Phase I) בתרופה האתית PRX-00023, המיועדת לטיפול בחרדה ובדיכאון. החברה צופה כי במהלך החודשים הראשונים של שנת 2005 תחל תרופה זו את השלב השני של הניסויים הקליניים (Phase II) במטופלים הסובלים מהפרעת חרדה. נוסף על כך, בשנת 2004 החלה פרדיקס בניסויים קליניים שלב ראשון בתרופה האתית השנייה פרי פיתוחה, התרופה PRX-03140 המיועדת לטיפול במחלת האלצהיימר ובהפרעות קוגניטיוויות אחרות. תרופה אתית שלישית, המיועדת לטיפול ביתר לחץ דם ריאתי ובמחלות אחרות של מערכת הנשימה, צפויה להיכנס לשלב הניסויים קליניים במחצית הראשונה של שנת 2005. במקביל ממשיכה החברה בגילוי ופיתוח פרה-קליני של מספר תרופות אתיות נוספות.

"כמשקיע המייסד בחברה, ראינו איך הנהלת פרדיקס והצוות המדעי, מהשורה הראשונה בעולם, הופך פלטפורמת פיתוח ייחודית לחברת תרופות דינמית עם בסיס מוצרים רחב", אמר יגאל ארליך, דירקטור בפרדיקס ושותף מנהל ביוזמה, אשר הינה המשקיע הישראלי היחידי בחברה. "הקרנות שהצטרפו להשקעה בחברה, מהטובות בעולם בתחום מדעי החיים, יהוו יתרון חיוני בדרך להצלחה מסחרית".

עם סגירת סבב המימון, הצטרפו מספר חברים חדשים לדירקטוריון של פרדיקס: ד"ר ג'ואל מרטין, שותף, Forward Ventures; ד"ר פאטריק פורצ'ן, שותף, Boston Millennia Partners וד"ר דיוויד קולייר, שותף כללי, CMEA Ventures. מהדירקטוריון פרשו ד"ר צ'ארלס הומסי, מנהל כללי של Portola Pharmaceuticals, ומר דניאל גרין, שותף, HBM Bioventures.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully