וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המדדים המובילים מדשדשים בציפייה לפתיחת המסחר בנאסד"ק

גולן פרידנפלד

24.5.2001 / 16:39

טבע ממשיכה להוביל את מחזורי המסחר ועולה בכ-4%; החברה לישראל רושמת עליות של 1.93% לאור הידיעות כי הממשלה תקדם את הפרטת צים


המדד הקובע לפקיעת האופציות נקבע על 440.20 נקודות, וכצפוי עברה הפקיעה בשקט יחסי. מדד המעו"ף עלה בשיעור של 0.24% בפקיעה, ומיד עבר לירידות שערים של כ-0.2%. המסחר התנודתי היום מביא את המעו"ף לדשדש סמוך לסגירה ולרמה של 439 נקודות. מדד ת"א 100 מצטרף לדשדוש ועולה ב-0.06%, מדד התל-טק נסחר כעת ללא שינוי. מחזור המסחר ביום הפקיעה עומד על כ-409 מיליון שקל בפקיעה - נמוך יחסית לימי פקיעה קודמים.

הדשדוש של המדדים המובילים מיוחס בקרב המשקיעים בעיקר לפתיחה הקרירה הצפויה בבורסת הנאסד"ק ושאמורה לרשום עליות מתונות.

מניית כור , שירדה אתמול ב-1.6% על רקע פרסום הדוח"ות הגרועים של אי.סי.איי , עולה בשעה זו ב-2.6%.

בנוסף, פורסם הבוקר כי קבוצת שמרוק מתעניינת ברכישת אלישרא מערכות, המוחזקת על ידי כור כיום. קבוצת שמרוק רכשה בעבר את תדיראן קשר, ונראה כי היא מעוניינת להעמיק את השקעותיה בתחום התעשיות הבטחוניות. מניה נוספת שסבלה מ"ריקושטים" של כור בפתיחה היא מכתשים אגן , בה מחזיקה כור ב-60%, העולה כעת ב-0.43%.

טבע רושמת עליות של כ-4% תוך שהיא מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה שמסתכם ב-41 מיליון שקל, ומטלינק רושמת עלייה של 4.2%.

המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת, כאשר מניית אלביט הדמיה , שפתחה פער שלילי של 9.8%, עולה ב-1.5%. מניית טאואר יורדת בשיעור של 0.6%.

נייס יורדת ב-1% ומניית ריבוע כחול עולה ב-0.5%.


מניות קבוצת איי.די.בי רושמות ירידות שערים, מלבד מניית דסק"ש שעולה ב-0.2%. אי.די.בי פיתוח יורדת ב-1.8%, אי.די.בי אחזקות יורדת ב-2% וכלל תעשיות יורדת בשיעור של 0.4%.

מניית החברה לישראל רושמת עליות של 1.93%, על רקע הידיעות כי המדינה הולכת לקראת הפרטתה של צים, בה מחזיקה החברה לישראל בכ-48%.

מניית נגה טכנולוגיות עולה ב-4.7%, לאור ההודעה של חברת מגנלאב, בה מחזיקה נגה טכנולוגיות בשיעור של 34%, כי היא קיבלה את אישור ה-FDA למוצר שלה, המסייע בשיפור ואבחון של בדיקות הדמיה (MRI).

דלתא גליל עולה ב-0.42%, לאחר שבנק הפועלים הוריד את המלצתו למניה מ"קנייה" ל"החזק" ומציב לה מחיר יעד של 56 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-19%.

מניית כנפיים עולה ב-5%, למרות שדיווחה על הפסד רבעוני של 5 מיליון שקל הבולט בהשוואה לרווח של החברה ברבעון הקודם שהסתכם ב-4.9 מיליון שקל. כנפיים מחזיקה ב-74% בחברת התעופה ארקיע, וזו נפגעה קשות מהמשבר בענף התיירות שפוקד את המדינה מאז אירועי אוקטובר.

מניית זוקו עלתה היום ב-7% במחזור מזערי לאחר ששיגרה לבורסה לא פחות מאשר 2 הודעות בורסה היום (די הרבה לחברה שאינה מן הפופולריות במניות תל אביב). החברה הודיעה כי בעקבות חוזה שנחתם בין חברת קאטרפילר לבין משרד הביטחון, תשפר קאטרפילר ציוד הנדסי כבד למשרד בעלות של 33 מיליון דולר. הכנסותיה של זוקו כתוצאה מעסקה זו עשויות לצמוח שכן היא תספק שירותים נלווים לעסקה זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully