וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: מדד סביבת האינפלציה עלה ל-1.9%

אלי דניאל

24.5.2001 / 15:21

הריבית הריאלית ירדה בשבוע החולף ל-5.4%; עם סיום הסכסוך בבנק ישראל צפויה הורדת ריבית של 0.3%; עד סוף השנה עתידה ריבית בנק ישראל לרדת ל-5.9%

מדד סביבת האינפלציה, שאותו מפרסם בית ההשקעות נשואה זנקס מדי שבוע, מצביע על עלייה של 0.1% בסביבת האינפלציה מרמה של 1.8% ל-1.9%.

מדד סביבת האינפלציה של נשואה זנקס מורכב משקלול של תחזיות כלכלני המקרו המובילים לשנה הקרובה, ציפיות האינפלציה בשוק ההון לשנתיים הקרובות, האינפלציה הבסיסית בחודשים האחרונים והאינפלציה הנגזרת משיעור השינוי בכמות הכסף.

על פי כלכלני נשואה זנקס, חלו בשבוע האחרון מספר שינויים קלים במרכיבי המדד, כאשר הציפיות בשוק ההון עלו מ-0.9% בשבוע שעבר ל-1.1%, והאינפלציה המשתקפת מנתוני כמות הכסף עלתה בשיעור של 0.3% והיא עומדת על רמה של 3.8%, וזאת לאחר שנתוני התמ"ג שפורסמו בשבוע שעבר המשיכו להראות ירידה בקצב הצמיחה.

בנשואה זנקס מציינים כי כאשר יסתיים סכסוך העבודה בבנק ישראל, צפויה הורדת ריבית של 0.3%. בנוסף, בימים האחרונים המשיך השקל להתחזק אל מול הדולר והסל, וייסוף זה, יחד עם הריבית הגבוהה, יתרמו להאטה בקצב האינפלציה וציפיות האינפלציה בחודשי הקיץ הקרובים. כמו כן, בנשואה זנקס מעריכים כי בבנק ישראל עוקבים אחר החלטת הממשלה לקצץ בתקציבי משרדי הממשלה לשם מימון תקציב משרד הביטחון, וכי בבנק ישראל יעקבו גם אחר אישור ההחלטה בכנסת, וזאת בכדי להיות בטוחים שלא תהיה הרחבה תקציבית גבוהה מדי.

בנשואה זנקס מציינים כי סביבת אינפלציה של 1.9% משמעותה ריבית ריאלית של 5.4% (ירידה של 0.1% מהשבוע שעבר). כמו כן, בנשואה זנקס סבורים כי פער הריבית בין ישראל לארה"ב, העומד כיום על 3.2%, יחד עם הסיכוי לחידוש השיחות עם הפלשתינאים והציפיות הנמוכות לאינפלציה השנה, ייאלצו לבסוף את בנק ישראל להפחית את הריבית ל-5.9% בסוף שנת 2001, לעומת ריבית של 7.2% כיום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully