וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

YES הפסידה 183 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה

ליאור כגן

24.5.2001 / 15:01

כך עולה מדו"חות פועלים תקשורת, המחזיקה ב-12.5% מהחברה; פועלים תקשורת סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 3 מיליון שקל

חברת ההשקעות פועלים תקשורת, זרוע ההשקעות בתקשורת של קבוצת שרם פודים קלנר , סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח של 3 מיליון שקל, זאת בהשוואה לרווח של 10.1 מיליון שקל ברבעון המקביל, ורווח של 5.4 מיליון שקל בשנת 2000.

מתוצאותיה הכספיות של החברה עולה כי חברת שידורי הלוויין YES, המוחזקת בשיעור של 12.5% על ידי פועלים תקשורת, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הפסד של 182.7 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 220 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2000. פועלים תקשורת מציינת כי ההפסדים הם בהתאם לתוכנית העסקית והם אמורים להמשיך גם בשנים הקרובות.

מהדו"חות הכספיים עולה כי רשת, שהיא אחת משלוש הזכיניות של ערוץ 2, ומוחזקת בשיעור של 26% על ידי פועלים תקשורת, הרוויחה ברבעון הראשון 3 מיליון שקל, שהם 33% פחות מהרווח בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה ברווח הנקי למרות מעבר לשידור גם ביום שבת, נובע בעיקר מהירידה בהכנסה הממוצעת ליום שידור ומעליה בעלויות הפקת המשדרים.

הכנסות רשת מפרסומות הסתכמו ברבעון הראשון של השנה ב-77.7 מיליון שקל, בהשוואה ל-42.7 מיליון שקל ברבעון המקביל - עלייה של 42%. רשת סבלה מגידול של 56% בעלויות הפקת המשדרים ל-66 מיליון שקל ברבעון הראשון. הגידול נרשם בעקבות האירועים הבטחוניים והפוליטיים, וכן בעקבות הבחירות שהגדילו את תקציב חטיבת החדשות.

פועלים תקשורת מחזיקה בשיעור של 3.3% בחברת פרטנר, שסיימה את הרבעון הראשון של השנה עם 136.3 מיליון שקל. פרטנר רשמה בתקופת הדו"ח גידול ניכר של 70% בהכנסות ל-704 מיליון שקל. פועלים תקשורת הינה בעלת השליטה בחברת טלדור מערכות מחשבים, אשר נסחרת בת"א, ושסיימה את הרבעון הראשון עם גידול של 22% בהכנסות ל-93 מיליון שקל, והפסד של 0.5 מיליון שקל.

פועלים תקשורת מחזיקה גם בעדן טלקום (20.5%), המספקת שירותי מיגון ואיתור מיקום אוטומטי של כלי רכב, והיא מתחרה של חברת איתוראן הנסחרת בת"א. עדן, שמגדילה את מספר מנוייה רשמה, הכנסות של 7.8 מיליון שקל ברבעון, לצד הפסד של 8.6 מיליון שקל.

בחודש דצמבר 2000 חתמה פועלים תקשורת, באמצעות אפרודיטה (33%), על הסכם מכירת כל החזקתה (50%) באמיטל, המפעילה מערכות טלפון בהונגריה, לחברת מאטב. ביצוע הסכם המכירה מותנה בקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים בהונגריה, ופועלים תקשורת צפויה לזקוף לזכותה רווח של כ 40 מיליון שקל מעסקה זו.

פועלים תקשורת ממשיכה להזרים כספים לאתר האינטרנט, קספרוב, הפועל בתחום השח-מט. פועלים תקשורת, המחזיקה ב-22% ממניות החברה, הזרימה בתקופת הדו"ח ואחריו 4.9 מיליון שקל לאתר האינטרנט, והפחיתה עלות השקעה של 3.1 מיליון שקל. החברה גם השקיעה במהלך הדו"ח 2.9 מיליון שקל בנטפורמיקס, הפועלת בתחום רשתות המחשבים, ו-3.8 מיליון שקל בהליוס, העוסקת בתחום התקשורת האלחוטית.

אחזקות נוספות של פועלים השקעות: בחברת בי.וי.אר מערכות (8.2%) הנסחרת בנאסד"ק, שרשמה גידול בהכנסות לצד הפסד של 800 אלף דולר; בי.וי.אר טכנולוגיות (6.9%); אראל תקשורת (18.6%) שרשמה גם היא גידול בהכנסות, אך עברה להפסד ברבעון הראשון של השנה; חברת הפרסום מקסימדיה (50%); ואראל נט (12%) העומדת בפני גיוס הון בדרך של זכויות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully