וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה אישרה את תקציב רשות השידור לשנת 2001 בסך 865 מיליון שקל

רוני קורן-דינר

24.5.2001 / 15:05

פורת: "בשל העיכוב ייגרמו נזקים קשים לשידורים עד סוף השנה ואולי אף בשנה הבאה"; אישור התקציב ישוב עתה לשולחן ועדת הכספים של הכנסת

לפני שעה קלה סיימה הממשלה את הדיונים בתקציב 2001 של רשות השידור, והחליטה לאשרו ברוב של 16 מול 6 מתנגדים. הממשלה התכנסה במיוחד לשם הדיון בנושא זה, לאור בקשתה של דליה איציק, השרה הממונה על ביצוע חוק רשות השידור. זאת, לאחר שהנהלת הרשות הודיעה כי צברה חובות בהיקף עשרות מיליוני שקלים לספקים, וככל הנראה, לא תוכל לשלם לעובדים משכורות מלאות עבור חודש מאי.

אורי פורת, מנכ"ל הרשות, אמר כי, "למרות שהתקציב שאושר בממשלה הוא התקציב המקורי שנדחה ע"י ועדת הכספים, עדיין, בשל העיכוב באישורו, ייגרמו נזקים קשים לשידורים עד סוף השנה ואולי אף בשנה הבאה".

שר המדע, התרבות והספורט, מתן וילנאי, היה בין המתנגדים לאישור התקציב. וילנאי אמר כי אינו יכול לתמוך בתקציב, כל זמן שלא יכלול הפניה של משאבים מספיקים להפקה מקומית והפקה מקומית קנויה, ולמתן מענה לאוכלוסיות ולקבוצות החברתיות השונות במדינת ישראל. זאת, לדברי וילנאי, בנוסף לדרישה לקבלת הסברים באשר לאופן ניהול תקציבי הרשות והעודפים התקציביים שהתגלו בתקציבה בסוף שנת 2000, תוכנית עבודה להתייעלות הרשות, ויישום המלצות ועדת ורדי (הכוללות בין השאר המלצה להחליף את המנכ"ל וחברי ההנהלה - ר.ק).

התקציב, בסך של כ-865 מיליון שקל, יחזור עתה אל שולחנה של ועדת הכספים של הכנסת. הוועדה תדון בתקציב בתאריך ה-4 ביוני. רק לאחר מכן תוכל הרשות להתחיל לגבות את האגרה לשנה זו, בסך 517 שקל מכל משפחה בישראל. בינתיים, החל בעבודתו הרו"ח המיוחד שמונה לבדוק את ההתנהלות הכספית של הרשות, ואת הדרכים ליישם את תוכנית ההבראה, והוא אמור להגיש את מסקנותיו עד סוף אוגוסט.

821 מיליון שקל הוא הסכום הנקי של התקציב, על פי התחזית להכנסות בשנת 2001. 20 מיליון נוספים הוקצבו לסיוע להפרשת עובדים לגמלאות, במידה שמשרד האוצר לא יסייע בכך, 15 מיליון שקל לתגבורת להפקה מקומית ו-8.7 מיליון לפיתוח טכנולוגי בקול ישראל ובטלוויזיה הישראלית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully