וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף עולה בכ-0.4%

גולן פרידנפלד

24.5.2001 / 14:08

טבע מוסיפה 3.7% כשהיא מרכזת את המחזור הגדול בבורסה; מניית החברה לישראל עולה בכ-2% על רקע הידיעות כי המדינה תקדם את תהליך הפרטתה של צים בה מחזיקה החברה

המדד הקובע לפקיעת האופציות נקבע על 440.20 נקודות, וכצפוי עברה הפקיעה בשקט יחסי. שמדד המעו"ף עלה בשיעור של 0.24% בפקיעה ומיד עבר לירידות שערים של כ-0.2%. המסחר התנודתי היום מביא את המעו"ף לעליות של 0.4% ולרמה של 440.97 נקודות. מדד ת"א 100 רושם אף הוא עליות שערים של כ-0.43% ומדד התל-טק עולה ב-0.1%. מחזור המסחר ביום הפקיעה עומד על כ-371 מיליון שקל בפקיעה - נמוך יחסית לימי פקיעה קודמים.

באירופה רושמות הבורסות בשעה זו עליות שערים של כ-1% בממוצע לאחר שפתחו את יום המסחר בירידות, ופעילים בשוק תולים את שינוי המגמה מהבוקר בתל אביב בעובדה זו.

מחזורי המסחר, בסיומו של יום המסחר, צפויים להיות נמוכים בהשוואה לימי פקיעה אחרים, וזאת משום שלא יתקיים מסחר עד ליום שלישי בשבוע הבא, והמשקיעים, באופן טבעי, לא מעוניינים להיות חשופים באחזקות, מבלי שיש להם את היכולת להגיב למתרחש בשווקים.

מניית כור, שירדה ב-1.6% על רקע פרסום הדוח"ות הגרועים של אי.סי.איי אתמול, ועל רקע ירידות השערים בשיעור של כ-7% שרשמה האחרונה אתמול בנאסד"ק עולה בשעה זו ב-3.2%.

בנוסף, פורסם הבוקר כי קבוצת שמרוק מתענינת ברכישת אלישרא מערכות, המוחזקת על ידי כור כיום. קבוצת שמרוק רכשה בעבר את תדיראן קשר, ונראה כי היא מעוניינת להעמיק את השקעותיה בתחום התעשיות הבטחוניות. מניה נוספת שסבלה "מריקושטים" של כור בפתיחה היא מכתשים אגן , בה מחזיקה כור ב-60%, העולה כעת ב-0.3%.

טבע, שפתחה עם פער חיובי של 2.8%, רושמת עליות של 3.7% תוך שהיא מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה שמסתכם ב-38 מיליון שקל, ומטלינק רושמת עלייה של 5%.

המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת, כאשר מניית אלביט הדמיה שפתחה פער שלילי של 9.8% עולה ב-2.7%, ומניית טאואר עולה ב-0.8% לאחר שפתחה פער שלילי של 4.2%.

נייס עולה ב-0.2% ומניית ריבוע כחול עולה ב-0.3%.

מניות קבוצת איי.די.בי רושמות ירידות שערים, מלבד מניית דסק"ש שעולה ב-0.87%. אי.די.בי פיתוח יורדת ב-1%, אי.די.בי אחזקות יורדת ב-0.4% וכלל תעשיות שעולה בשיעור של 0.7%.

מניית החברה לישראל רושמת עליות של 1.93%, על רקע הידיעות כי המדינה הולכת לקראת הפרטתה של צים בה מחזיקה החברה לישראל בכ-48%.

מניית נגה טכנולוגיות עולה ב-3.1%, לאור ההודעה של חברת מגנלאב בה מחזיקה נגה טכנולוגיות בשיעור של 34% כי היא קיבלה את אישור ה-F.D.A למוצר שלה, המסייע בשיפור ואבחון של בדיקות הדמיה (MRI).

דלתא גליל עולה יורדת ב-0.85%, לאחר שבנק הפועלים הוריד את המלצתו למניה מ"קנייה" ל"החזק" ומציב לה מחיר יעד של 56 שקלים הגבוה ממחיר השוק בכ-19%.

מניית כנפיים עולה ב-5%, למרות שדיווחה על הפסד רבעוני של 5 מיליון שקל הבולט בהשוואה לרווח של החברה ברבעון הקודם שהסתכם ב-4.9 מיליון שקל. כנפיים מחזיקה ב-74% בחברת התעופה ארקיע, וזו נפגעה קשות מהמשבר בענף התיירות שפוקד את המדינה מאז אירועי אוקטובר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully