וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מסחר תנודתי מביא את המעו"ף לעליות

גולן פרידנפלד

24.5.2001 / 11:27

כור מתאוששת מדו"חות אי.סי.איי ועולה ב-2.9%; מחזור המסחר ביום הפקיעה עומד על כ-320 מיליון שקל-נמוך יחסית; טבע עולה ב-2.9% ומרכזת את המחזור הגבוה ביותר בבורסה-33 מיליון שקל

המדד הקובע לפקיעת האופציות נקבע על 440.20 נקודות, וכצפוי עברה הפקיעה בשקט יחסי. שמדד המעו"ף עלה בשיעור של 0.24% בפקיעה ומיד עבר לירידות שערים של כ-0.2%. המסחר התנודתי היום מביא את המעו"ף לעליות של 0.33% ולרמה של 440.67 נקודות. מדד ת"א 100 רושם אף הוא עליות שערים של כ-0.31% ומדד התל-טק יורד ב-0.2%. מחזור המסחר ביום הפקיעה עומד על כ-320 מיליון שקל בפקיעה - נמוך יחסית לימי פקיעה קודמים.

בהמשך היום הבורסה צפויה להגיב בירידות שערים לירידות שהיו אתמול בנאסד"ק, תוך שהמשקיעים מטים את אוזנם למה שמתרחש בבורסות אירופה השונות. המצב הבטחוני-פוליטי כבר אינו משחק תפקיד ראשי, ואתמול סברו כלכלני מיטב כי השוק כבר "התרגל" לרמת אלימות גבוה, כך שרק צעדים קיצוניים (דוגמת הפסקת האש שהציע שרון אתמול), לחיוב או לשלילה, אמורים להיות מתורגמים לפעולות הוניות בבורסה.

פעילים בשוק מסרו כי להערכתם מחזורי המסחר גם בהמשך היום יהיו נמוכים בהשוואה לימי פקיעה אחרים, וזאת משום שלא יתקיים מסחר עד ליום שלישי בשבוע הבא, והמשקיעים, באופן טבעי, לא מעוניינים להיות חשופים באחזקות, מבלי שיש להם את היכולת להגיב למתרחש בשווקים.

מניית כור , שירדה ב-1.6% על רקע פרסום הדוח"ות הגרועים של אי.סי.איי אתמול, ועל רקע ירידות השערים בשיעור של כ-7% שרשמה האחרונה אתמול בנאסד"ק עולה בשעה זו ב-2.9%.

בנוסף, פורסם הבוקר כי קבוצת שמרוק מתענינת ברכישת אלישרא מערכות, המוחזקת על ידי כור כיום. קבוצת שמרוק רכשה בעבר את תדיראן קשר, ונראה כי היא מעוניינת להעמיק את השקעותיה בתחום התעשיות הבטחוניות. מניה נוספת שסבלה "מריקושטים" של כור בפתיחה היא מכתשים אגן , בה מחזיקה כור ב-60%, העולה כעת בכחצי אחוז.

טבע , שפתחה עם פער חיובי של 2.8%, רושמת עליות של 2.9% תוך שהיא מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה שמסתכם ב-33 מיליון שקל, ומטלינק רושמת עלייה של 4%.

המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת, כאשר מניית אלביט הדמיה שפתחה פער שלילי של 9.8% עולה ב-4.5%, ומניית טאואר נסחרת ללא שינוי לאחר שפתחה פער שלילי של 4.2%.

נייס יורדת ב-1.4% ומניית ריבוע כחול יורדת ב-0.2%.

מניות קבוצת איי.די.בי רושמות ירידות שערים, מלבד מניית דסק"ש שעולה ב-0.5%. אי.די.בי פיתוח יורדת ב-0.65%, אי.די.בי אחזקות יורדת ב-0.7% וכלל תעשיות יורדת בשיעור של כ-1%.

מניית החברה לישראל רושמת ירידות של כחצי אחוז, על רקע הידיעות כי המדינה הולכת לקראת הפרטתה של צים בה מחזיקה החברה לישראל בכ-48%.

מניית נגה טכנולוגיות עולה ב-4%, לאור ההודעה של חברת מגנלאב בה מחזיקה נגה טכנולוגיות בשיעור של 34% כי היא קיבלה את אישור ה-F.D.A למוצר שלה, המסייע בשיפור ואבחון של בדיקות הדמיה (MRI).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully