וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל חברת אופק: המחלוקות עם בזק עלולות לעכב את התחלת פעילותנו

הארץ

24.5.2001 / 8:30

הדר חורש

מנכ"ל חברת אופק, ראובן סגן כהן, הביע אתמול חשש כי מחלוקות על חיבור הרשתות של בזק ושל אופק יגרמו לעיכוב בתחילת פעולתה של החברה. אופק מתכוונת להקים רשת תקשורת פנים ארצית שתתחרה בבזק. הרשת של אופק אמורה לפעול בשנה הבאה, ואולם קשיים במימון הפרויקט ובחתימת הסכמים עם ספקי מערכות, גורמים לרבים בשוק התקשורת לפקפק ביכולתה של החברה לעמוד בלוח הזמנים שנקבע.

החברה כבר שינתה את תאריכי היעד להפעלת הרשת, ודחתה אותם מסוף השנה הנוכחית לרבעון הראשון של השנה הבאה. כמו כן צימצמה החברה את תכניות הפריסה שלה, נוכח קשיי שוק התקשורת. בדיון שהתקיים אתמול בוועדת הכלכלה על תיקון חוק הבזק, טען סגן כהן כי המחלוקות על דרכי החיבור בין הרשתות ועל מחיר השלמת שיחה העוברת בין שתי הרשתות, עלולות לעכב את החיבור - וכתוצאה מכך אופק לא תעמוד בלוח הזמנים עליו התחייבה בפני משרד התקשורת.

בתגובה ציין היועץ המשפטי של משרד התקשורת, יזהר טל, כי הצעת התיקון קובעת כי מחלוקות אלה לא יהוו עילה לאי הפעלה של הסכמי החיבורים בין הרשתות. בהצעת התיקון נקבע שדמי העברת השיחות בין הרשתות ייקבעו בהסכם בין מפעילי התקשורת, ואם לא יושג הסכם, יכריע שר התקשורת במחלוקת בתוך פרק זמן סביר.

בדיון בוועדה דרש סמנכ"ל כלכלה בבזק, אבי גבאי, כי חובת ההפרדה המבנית בין הפעלת תקשורת פנים ארצית לבין פעילויות אספקת אינטרנט ושיחות בינלאומיות, תחול גם על המפעילים החדשים.

בזק חויבה לרכז את פעילויות השיחות הבינלאומיות ושירותי האינטרנט בחברה בת נפרדת - בזק בינלאומי. לעומת זאת, לא חויבו עדיין החברות המתחרות בבזק - אופק, ברק, סלקום וקווי זהב - בהפרדת פעילותן בתחום התקשורת לחברות בנות. יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אברהם פורז, אמר כי כללי ההפרדה המבנית נתונים לשיקולו של שר התקשורת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully